12 اسفند 1402

آغاز ثبت نام جرایم ریالی سربازی /به ازای همسر و هر فرزند افراد متاهل پنج درصد تخفیف

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا از آغاز ثبت نام جرایم ریالی سربازی خبر داد و گفت: چنانچه افراد متاهل و دارای فرزند باشند به ازای همسر و هر فرزند آنها پنج درصد تخفیف می‌گیرند. به این ترتیب برای مثال اگر فرد دو فرزند داشته باشد و همسر وی نیز حاضر باشد، مشمول 15 درصد تخفیف می‌شود.

به گزارش خبر راست، سردار ابراهیم کریمی در خصوص جرایم ریالی سربازی گفت: ثبت نام تقسیط جرایم از امروز آغاز خواهد شد و چنانچه افراد تمایل داشته باشند جرایم خود را به صورت قسطی پرداخت کنند باید درصدی از مبلغ را پرداخت و مابقی آن را تا پایان امسال تسویه کنند.

وی همچنین اعلام کرد: کمتر از یک میلیون نفر می‌توانند از این طرح استفاده کنند. این در حالیست که سال گذشته 179 هزار نفر برای تقسیط جرایم خود ثبت نام کردند و در سال 94 نیز 320 هزار نفر ثبت نامی داشتیم.

وی ادامه داد: امسال گروه جدیدی به این تعداد اضافه خواهد شد و به این ترتیب حدودا یک میلیون نفر آمار کلی هشت سال غیبتی‌ها خواهد بود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ضمن بیان آنکه جریمه‌ها بر اساس مولفه‌هایی همچون مدارک تحصیلی محاسبه خواهد شد گفت: برای محاسبه جرایم هشت سال پایه در نظر گرفته می‌شود و به ازای هر سال اضافه تر از هشت سال 10 درصد به مبلغ جریمه اضافه خواهد شد.

وی در خصوص شرایط بهره مندی از تخفیف جرایم نیز تصریح کرد: چنانچه افراد متأهل و دارای فرزند باشند به ازای همسر و هر فرزند آنها پنج درصد تخفیف می‌گیرند. به این ترتیب برای مثال اگر فرد دو فرزند داشته باشد و همسر وی نیز حاضر باشد مشمول 15 درصد تخفیف می‌شود.

کریمی ادامه داد: فرآیند راستی آزمایی مدارک افراد از روز ثبت نام آغاز خواهد شد و به طور کلی حدود یک ماه طول می‌کشد.

وی افزود: پس از دریافت استعلام‌ها و طی فرآیند راستی آزمایی، پیامکی به فرد ارسال خواهد شد که میزان جریمه وی مشخص شده و به فرد اعلام می‌شود تا به دفاتر پلیس+10 مراجعه کند تا شناسه پرداخت بانک را اخذ کرده و بتواند مراحل اقساط جریمه خود را به انجام برساند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در پایان گفت: این فرآیند به طور کلی یک ماه به طول خواهد انجامید و فرد پس از پرداخت اقساط خود کارت پایان خدمت خود را دریافت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *