بدون دیدگاه
2017/04/03 - 14:46

اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

اطلاعیه مهم اداره کل ارشاد گیلان در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

اداره‌کل فرهنگ و ارشاد گیلان با توجه به نزدیکی زمان برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرراست، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با توجه به نزدیکی زمان برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اطلاعیه ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، موارد […]

به گزارش خبرراست، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با توجه به نزدیکی زمان برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، موارد اصلاحی در قانون انتخابات، برای آگاهی و رعایت مفاد آن به شرح زیر اعلام می شود؛

ماده ۶٣ اصلاحی آیین نامه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و ماده ۶۴ اصلاحی آئین نامه انتخابات شوراهای اسلامی روستا و بخش:

مطبوعات و نشریات حق ندارند آگهی یا مطلبی علیه نامزدهای انتخاباتی درج نمایند و یا مطلبی بنویسند که دال بر انصراف گروه یا اشخاصی از نامزدهای معین باشد، در این صورت نامزدها حق دارند پاسخ خود را به نشریه مزبور بدهند و آن نشریه طبق قانون مطبوعات مکلف به چاپ فوری آن در مهلت مجاز تبلیغات است.

تبصره الحاقی ذیل ماده ۶٣ اصلاحی آیین نامه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و ماده ۶۴ اصلاحی آیین نامه انتخابات شوراهای اسلامی روستا و بخش:

مطبوعات و نشریات در انتشار هر گونه مطلب در خصوص نامزدها مکلفند به نحوی اقدام نمایند که فرصت پاسخگویی برای نامزد در مهلت مجاز تبلیغاتی فراهم باشد.

بر اساس تبصره ۵ الحاقی ذیل بند ١١ از ماده ۶٢ الحاقی آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و تبصره ۵ الحاقی ذیل بند ١١ از ماده ۶٣ الحاقی آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی روستا و بخش:

استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی، پارچه ای، مقوایی، فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از ١٠٠*٧٠ سانتیمتر ممنوع است.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

همچنین نام نویسی از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا از ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۵ آغاز و تا ششم فروردین ماه ادامه داشت که در طول این مدت ۲۸۷ هزار و ۴۲۵ نفر نام نویسی کردند.


شماره خبر 965 - 2017/04/03
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com