بدون دیدگاه
2017/04/02 - 13:04

حاشیه‌های سیاسی «دورهمی»

به گزارش خبرراست، برنامه «دورهمی»، شامگاه شنبه ۱۲ فروردین با موضوع تنبلی پخش شد و مهران مدیری این بحث را به عرصه سیاست کشاند و طعنه و کنایه‌هایی را مطرح کرد که به نظر خیلی‌ها بی‌ارتباط به انتخابات پیش‌ِرو ریاست جمهوری نبود. مدیری در بخش پایانی این برنامه در جملاتی گفت: «تحقیقات نشان داده است […]

به گزارش خبرراست، برنامه «دورهمی»، شامگاه شنبه ۱۲ فروردین با موضوع تنبلی پخش شد و مهران مدیری این بحث را به عرصه سیاست کشاند و طعنه و کنایه‌هایی را مطرح کرد که به نظر خیلی‌ها بی‌ارتباط به انتخابات پیش‌ِرو ریاست جمهوری نبود.

مدیری در بخش پایانی این برنامه در جملاتی گفت: «تحقیقات نشان داده است که پروسه تنبلی در سطوح بالا معمولا در یک بازه زمانی چهار ساله اتفاق می‌افتد، یعنی در دوره تبلیغات همه به شدت فعال و پر انرژی هستند و هر وقت تلویزیون را روشن می‌کنی مدام می‌گویند همه چیز درست می‌شود. پس از گذشت مدتی حضور همیشگی به دیدارهای مردمی ماهیانه تبدیل می‌شود، سپس سفرهای استانی شش ماه یک بار، بعد می‌شود گزارش تلویزیونی سالیانه و در نهایت هم می‌گویند نامه بنویسید به دوستان بدهید رسیدگی می‌شود.»

این مجری درهمین راستا ادامه داد: «اگر همیشه انرژی‌ها مثل دوران پیش از چهارسال و زمان انتخابات بود، الان آب از دریاچه ارومیه بیرون می‌ریخت، بوی نفت از آنچه الان هست بیشتر توی سفره‌ها می‌پیچید و مردم جنوب حداقل چند روز در سال آسمان را آبی می‌دیدند.»

او همچنین افزود: «از اوج انرژی در ابتدای دوره چهار ساله به رخوت و تنبلی در انتهای چهار سال سقوط می‌کنیم. دلیل این همه تنبلی را هنوز دانشمندان نتوانستند پیدا کنند، ممکن است ارثی باشد و ژنتیکی یا خودخواسته. معلوم نیست.»

صحبت‌های دیشب مهران مدیری، با استقبال برخی رسانه‌ها روبرو شد و به عنوان انتقاد از دولت یازدهم مورد تشویق قرار گرفت. در مقابل، فضای مجازی هم شاهد انتقادهایی شد که استفاده جناحی از آنتن تلویزیون را در یک برنامه طنز، مورد نکوهش قرار دادند.

موضع‌گیری‌های سیاسی پیشین مهران مدیری هم بارها بحث‌های موافق و مخالف زیادی را برانگیخته بود. از جمله بسیاری از او برای دراختیار قرار دادن تریبون «دورهمی» برای تبلیغ اقدامات شهرداری تهران انتقاد و برخی هم بابت طعنه‌اش به دیپلماسی دولت یازدهم تمجید کرده بودند.


شماره خبر 907 - 2017/04/02
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com