بدون دیدگاه
2022/09/28 - 14:37

ناامنی غذایی در ایران چقدر است؟

به گفته احمد مهری اپیدمیولوژیست، ۱۰ درصد خانواده‌های ایرانی در ناامنی غذایی زندگی می‌کنند و برقرای امنیت غذایی در بین گروه‌های آسیب‌پذیر مهم است.

به گزارش خبر راست و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک اپیدمیولوژیست گفت: خدمات پزشکی یک راه حل برای کمک به سلامت است اما الزامی برای بهبود سلامت نخواهد بود.

احمد مهری گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که برای ارتقای سلامت باید خدمات پزشکی افزایش پیدا کند. افزایش تعداد بیمار در جامعه اثری مطلوبی در بهبود سلامت مردم نخواهد داشت.

به گفته وی بر اساس بررسی‌های انجام شده نا امنی غذایی در بین خانواده‌ها به حدود ۱۰ درصد رسیده است و گزارش‌ها حاکی از آن است که از هر ده نفر دو مورد دچار کمبود دریافت انرژی، چهار نفر در سطح مطلوب انرژی و همچنین چهار نفر انرژی اضافه دریافت می‌کنند.

این اپیدمیولوژیست ادامه داد: خدمات پزشکی یک راه حل برای کمک به سلامت است اما الزامی برای بهبود سلامت نخواهد بود. امنیت غذایی باید در مرحله اول در بین گروه‌های آسیب‌پذیر و سپس در کل جامعه برقرار شود.

مهری گفت: مطالعات نشان می‌دهد که شیوع نا امنی غذایی در بین ۴۹ درصد خانواده‌های ایرانی، ۶۷درصد در بین کودکان، ۶۱ درصد مادران، ۶۵ درصد از افراد سالمند کشور وجود دارد.


شماره خبر 86414 - 2022/09/28
برچسب‌ها:, ,
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com