بدون دیدگاه
2022/06/19 - 8:25

آیا ترامپ دوباره نامزد ریاست جمهوری خواهد شد؟

یوجین رابینسون گفت: ترامپ تظاهر به نامزدی خواهد کرد و حتی ممکن است در مقطعی اعلام کند که نامزد می‌شود. با این وجود، پرسش اصلی این است که آیا او واقعا دوباره برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد یا خیر و من فکر می‌کنم پاسخ منفی است او ریسک شکست دوباره را نخواهد پذیرفت.

به گزارش خبر راست و به نقل از فرارو، شایعات از هر جهت کمانه می‌کنند: بله، به هیچ وجه، اکنون هرگز. این پاسخی به پرسشی مشخص است آیا «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا دوباره در سال ۲۰۲۴ نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد یا خیر؟

به گزارش فرارو به نقل از واشنگتن پست، ما این پرسش را با ۱۲ نفر از ستون نویسان روزنامه «واشنگتن پست» در میان گذاشتیم. در ادامه پاسخ آنان ذکر خواهد شد.

مولی رابرتز (ستون‌نویس واشنگتن پست): بله

او از این کار متنفر است، اما جلب توجه را دوست دارد. تنها راهی که ترامپ می‌تواند مردم را از این که بگویند او یک بازنده است باز دارد این است که دوباره برنده شود. علاوه بر این، فهرست گزینه‌های جایگزین به اندازه‌ای اندک هستند که برخی محافظه‌کاران ممکن است فکر کنند که ترامپ می‌تواند به بهترین گزینه و هدف آنان تبدیل شود.

یوجین رابینسون (سردبیر بخش خارجی روزنامه واشنگتن پست و برنده جایزه پولیتزر در سال ۲۰۰۹ میلادی): خیر

ترامپ تظاهر به نامزدی خواهد کرد و حتی ممکن است در مقطعی اعلام کند که نامزد می‌شود. با این وجود، پرسش اصلی این است که آیا او واقعا دوباره برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد یا خیر و من فکر می‌کنم پاسخ منفی است او ریسک شکست دوباره را نخواهد پذیرفت و رئیس جمهور سابق بودن کمتر برایش دردسرساز است و سرگرم کننده‌تر از آن است که وانمود کند می‌خواهد دوباره به حرف‌های کسل کننده تمام مقام‌های سابق و اعضای کنگره و ژنرال‌های نظامی گوش کند. امپراتور در تبعید بودن نقشی است که برای ترامپ مناسب به نظر می‌رسد و او هنوز هم می‌تواند حزب جمهوری خواه را اداره کند و درخواست کنندگان برای حضورش در انتخابات را برای سرگرم شدن تحقیر کند.

گری آبرناتی (ستون‌نویس واشنگتن پست، پیش‌تر ۱۳ سال سردبیر سه روزنامه در اوهایو در فاصله سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۶ میلادی بوده است): بله

با در نظر گرفتن ترکیبی از حمایت جمهوری خواهان در سطوح مردمی و نهادی، ماشین جمع آوری کمک‌های مالی در دستان او و یک منیت کم نظیر تقریبا غیرممکن است که سناریویی را تصور کنیم که در آن ترامپ تصمیم بگیرد دوباره نامزد نشود (به استثنای دلایل قانونی یا مسائل احتمالی مرتبط با سلامتی). او می‌داند که تقریبا به طور قطع می‌تواند نامزد حزب جمهوری خواه شود و احتمالا به همان اندازه متقاعد شده که با وجود همه مخالفان می‌تواند در انتخابات نوامبر پیروز شود به خصوص با توجه به این که پیش‌تر یک بار این کار را انجام داده است.

کارن تومولتی (ستون‌نویس سیاسی واشنگتن پست. او پیش‌تر از اکتبر ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۰ برای نشریه تایم می‌نوشت): بله

پیش‌بینی این که ترامپ چه خواهد کرد همیشه یک گمانه زنی مضحک است. اما در برهه زمانی فعلی من فکر می‌کنم او تا زمانی که توانایی بدنی دارد و متقاعد شده که می‌تواند برنده شود نامزد خواهد شد. از او انتظار نداشته باشید که از هم اکنون تا زمان انتخابات در مورد تمایل‌اش برای انجام این کار دچار تردید شود. او به چشم‌انداز دویدن ادامه خواهد داد.

جیمز هوهمان (ستون‌نویس واشنگتن پست او پیش‌تر برای لس آنجلس تایمز و پولیتیکو نیز می‌نوشت): خیر

ترامپ نمی‌تواند دوباره ببازد. حدس من این است که او تا آخرین لحظه ممکن صبر می‌کند شاید تا روز پایان مهلت تشکیل پرونده برای مجلس نمایندگان آیووا تا اعلام کند که نامزد نمی‌شود. او زودتر تعظیم نخواهد کرد، زیرا می‌داند که این کار باعث می‌شود یک اردک لنگ به نظر برسد و ضعیف جلوه کند. او آهسته بازی می‌کند تا ببیند چه کسی نامزد می‌شود و درباره او چه می‌گویند، اما بسیاری از جمهوری خواهان منتظر او نیستند. با این وجود، این موضوع را در نظر بگیرید که من در سال ۲۰۱۶ میلادی به اشتباه پیش بینی کردم که او نامزد انتخابات ریاست جمهوری نخواهد شد!

مگان مک آردل (ستون‌نویس واشنگتن پست کتاب «مزیت شکست خوردن» از او به فارسی ترجمه شده است. او در حوزه اقتصاد، امور مالی و سیاست دولت می‌نویسد. او پیش‌تر در اکونومیست می‌نوشت): بله

در حال حاضر، من فکر می‌کنم ترامپ نامزد خواهد شد مگر این که رویدادی اضطراری و غیر مترقبه رخ دهد تا او را متوقف سازد. رویدادی مانند ابتلا به یک بیماری یا مطرح شدن یک کیفرخواست علیه او. احتمال کمی وجود دارد که جلسات ۶ ژانویه باعث ایجاد تغییری سیاسی شود.

جاناتان کیپهارت (ستون‌نویس واشنگتن پست با تمرکز بر تلاقی مسائل اجتماعی و فرهنگی و سیاست. او برنده جایزه پولیتزر بوده و از سال ۲۰۰۷ میلادی عضو هیئت تحریریه آن روزنامه است): خیر

ترامپ دوباره نامزد نخواهد شد. بله، انتقام جویی و کینه ورزی نیروی محرکه اقدامات اوست و ربودن این منصب از بایدن برای او فریبنده خواهد بود. با این وجود، ترامپ باید سخت کار کند تا منصبی را که واقعا از آن متنفر بود به دست آورد. او از همه چیز در مورد این منصب متنفر بود به جز برخی از کار‌های تشریفاتی که همراه با آن بود. در عوض، ترامپ در طول چهار سال حضورش در کاخ سفید بیش‌تر شبیه یک بازنشسته رفتار می‌کرد که گلف بازی می‌کرد و بر سر دیگران فریاد می‌زد. اکنون او این کار را از مارالاگو انجام می‌دهد!

کریستین امبا (ستون‌نویس واشنگتن پست): بله

او چگونه می‌تواند در برابر نامزد شدن مقاومت کند؟ ترامپ اولین بار متوجه شد که نامزدی ریاست جمهوری یک فرصت عالی برای کسب درآمد است. اکنون برای دومین بار این فرصت را خواهد یافت تا در میان تحسین طرفداران و توجه دشمنان‌اش غرق شود.

جنیفر روبین (ستون‌نویس باسابقه واشنگتن پست در حوزه سیاست داخلی و خارجی): بله

او نامزد خواهد شد مگر آن که مشکلاتی درباره سلامتی‌اش و یا مشکلات حقوقی و یا ترس از باختن باعث شود در این باره تجدیدنظر کند. او قطعا عاشق جلب توجه است و می‌داند تحت پیگرد قانونی قرار دادن یک نامزد فعال سیاسی توسط مقام‌های قضایی کاری دشوارتر است.‌

ای جی دیون جونیور (ستون‌نویس واشنگتن پست در حوزه سیاست، استاد دانشگاه جورج تاون، استاد مدعو در دانشگاه هاروارد و پژوهشگر ارشد در اندیشکده بروکینگز است. او پیش‌تر ۱۴ سال گزارشگر سیاسی در نیویورک تایمز بود. نام او در زمره ۲۵ روزنامه نگار بانفوذ واشنگتن ذکر شد): خیر

البته من پیش‌تر در مورد ترامپ اشتباه کردم. چیزی که من به آن اطمینان دارم خودخواهی اوست. من فکر می‌کنم که او در سال ۲۰۲۴ میلادی مسیر بسیار سختی را دنبال خواهد کرد و نمی‌خواهد متحمل عذاب و احساس ناتوانی شود. او به این زودی‌ها تصمیم نهایی‌اش را اعلام نخواهد کرد، زیرا می‌خواهد افراد را گردهم آورد تا بتواند به جمع آوری پول ادامه دهد. در یک صورت ممکن است اشتباه کنم: اگر او اعلام نامزدی کند تنها برای این است که کیفرخواست فدرال علیه وی سیاسی‌تر به نظر خواهد رسید. با این وجود، در نهایت من فکر نمی‌کنم که او منصب ریاست جمهوری را دوست نداشته باشد.

هیو هویت (ستون‌نویس واشنگتن پست و مجری برنامه گفتگوی رادیویی امریکایی): بله

او در انتخابات نامزد خواهد شد مگر آن که یک مشکلات بهداشتی و مرتبط با سلامتی مانع از نامزدی‌اش شود. من با هر فردی صحبت می‌کنم می‌گوید او بار دیگر برای تصدی مقام ریاست جمهوری تلاش خواهد کرد.

گرگ سارجنت (مقاله‌نویس واشنگتن پست در حوزه سیاست ملی): خیر

آن چه که «دروغ بزرگ» ترامپ در زمینه تقلب در انتخابات نشان داد نمادی از آن بود که وی تا چه اندازه از باختن نفرت دارد. ترامپ نه تنها می‌داند که در سال ۲۰۲۰ شکست خورد بلکه می‌داند که در سال ۲۰۱۶ میلادی تنها به دلیل مجموعه‌ای از رویداد‌ها پیروز شد و یک نامزد ضعیف (هیلاری کلینتون) به طور غیرمنتظره روبروی او قرار گرفت به خصوص آن که حزب کلینتون (دموکرات) برای دو دوره سکان کاخ سفید را در دست داشت و این موضوع نیز در باخت او تاثیرگذار بود. پذیرش ریسک باخت به بایدن آن هم برای دومین بار از نظر ترامپ غیر قابل تصور و غیر قابل تحمل است. در آن صورت باخت ترامپ نمادی از رد قاطعانه او توسط مردم به نظر خواهد رسید. هم چنین، اگر بایدن برای دومین بار نامزد نشود احتمال ان که ترامپ بخواهد عرصه را به چهره و نامزدی تازه ببازد کم‌تر نیز خواهد بود.


شماره خبر 85522 - 2022/06/19
برچسب‌ها:,
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com