بدون دیدگاه
2022/06/15 - 14:02

انتقاد ایران از انگلیس: اخراج اجباری پناهجویان، شرم تاریخی برای لندن است

اخراج و انتقال اجباری پناهجویان به کشورهای ثالث و سکوت مرگبار این روزهای کشورهای مدعی حقوق بشر و نهادهای بین‌المللی مسئول، مایه شرمساری و نقض آشکار حقوق پناهندگان است.

به گزارش خبر راست و به نقل از عصرایران؛ سعید خطیب زاده گفت: رسانه های فارسی زبان معاند در لندن با ارائه تصویری غیرواقعی از ایران زمینه خروج هموطنانمان را فراهم می‌کنند.

انتقاد ایران از انگلیس: اخراج اجباری پناهجویان، شرم تاریخی برای لندن است

به گزارش وزارت خارجه؛ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص اخراج اجباری پناهجویان از انگلیس به رواندا و اخبار منتشر شده در خصوص ایرانی بودن تابعیت برخی از این‌پناهجویان اظهار داشت: آنچه که در حال وقوع است یک شرم تاریخی برای لندن و همه آنهایی است که تمامی همت و توان خود را معطوف به پوشاندن و تطهیر سابقه استعماری‌اشان کرده‌اند.

سعید خطیب زاده  افزود: اخراج و انتقال اجباری پناهجویان به کشورهای ثالث و سکوت مرگبار این روزهای کشورهای مدعی حقوق بشر و نهادهای بین‌المللی مسئول، مایه شرمساری و نقض آشکار حقوق پناهندگان است.

تخفیف ویژه هتل‌های اصفهان! از فلایتیو رزرو کن

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه عنوان کرد: آنچه در حال وقوع است، روی دیگر سکه فریب و دسیسه سیستماتیک رسانه‌‌ای بر علیه ایران است. رسانه های فارسی زبان معاند مستقر در لندن با ارایه تصویری مهندسی شده و غیرواقعی از داخل ایران و رویایی غیرواقعی تر از زندگی در اروپا، زمینه خروج مخاطره آمیز و خطرناک برخی شهروندان ایرانی را فراهم می آورند.

سعید خطیب زاده تاکید کرد: علیرغم ظلمی که این معدود افراد به خود و مالا وطن خود می‌کنند دولت جمهوری اسلامی ایران در چارچوب وظایف حاکمیتی خود تاکید دارد که حقوق این افراد ذیل کنوانسیون ۱۹۵۱ و پروتکل مربوطه می‌باید رعایت شود و اعزام آنها به کشورهای ثالث رویه‌ای خطرناک است که باقیمانده رژیم بین‌المللی حفاظت از پناهجویان را هم از بین خواهد برد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان اظهار داشت: در حالیکه ایران با وجود همه مضیقه ها و فشارهای اقتصادی کریمانه میزبان میلیون ها تبعه از کشورهای دیگر از جمله افغانستان می باشد، مایه تأسف است که مدعیان همیشگی حقوق بشر تحمل پذیرایی از چند هزار مهاجر و پناهجو را ندارند، افرادی که بسیاری از آن‌ها با فریب سیستماتیک همین دولت ها خطر آوارگی را به جان خریده اند.


شماره خبر 85473 - 2022/06/15
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com