بدون دیدگاه
2022/06/12 - 23:02

بیش از ۷ هزار شغل تا پایان سال در رشت ایجاد می شود

بیش از ۷ هزار شغل تا پایان سال در رشت ایجاد می شود

امام پناهی با حرکت جهادی معضل بیکاری حل می شود گفت : ایجاد بیش از ۷ هزار شغل تا پایان سال از برنامه های است که برعهده دستگاه های اجرای نهاده شده است.

به گزارش خبر راست و به نقل از شبستان از رشت، « حمیدرضا امام پناهی » امروز (شنبه،۲۱ خرداد)در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رشت اظهار کرد:  دستگاه‌های اجرایی با احصاء و فهرست علل کندی پیشرفت مراحل دریافت تسهیلات ایجاد اشتغال، موارد را جهت رفع موانع و تسریع در پیشبرد امور به بانک های عامل منعکس کنند.

فرماندار رشت با بیان اینکه  حرکت جهادی در راه تحقق اهداف دولت برای ریشه کنی و به حداقل رساندن معضل بیکاری، امری ضروری است گفت: هدف از اختصاص اعتبارات اشتغالزایی، ایجاد مشاغل پایدار است.

 

وی اذعان کرد: دستگاه های مربوطه و بانک‌های عامل در هماهنگی با مجموعه فرمانداری نسبت به نظارت و پایش مراحل اختصاص تسهیلات اشتغالزایی و چگونگی صرف اعتبارات در محل مخصوص خود، از مرحله تشکیل پرونده تا ایجاد اشتغال اقدام کنند.

 

امام پناهی افزود: با هدف ایجاد اشتغال پایدار، انحراف در هزینه کرد تسهیلات دریافتی و استفاده از آن در حوزه‌های دیگری به جز طرح ارائه شده برای ایجاد اشتغال، به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد.

 

فرماندار رشت با اشاره به لزوم اهتمام دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در زمینه جذب کامل اعتبارات اشتغال زایی اختصاص یافته به شهرستان رشت در سال ۱۴۰۱، اظهار داشت: تاکنون با جذب ۱۳ میلیارد و ۷۲ میلیون تومان از محل اعتبارات مشاغل خانگی سال ۱۴۰۰ شهرستان رشت، برای ۳۰۹ نفر ایجاد اشتغال شده است.

 

وی با بیان اینکه امسال هفت هزار و ۵۹۶ مورد ایجاد اشتغال بر عهده دستگاه اجرایی اعلام  شده است که از ابتدای سال تاکنون ۸۶۱ مورد آن محقق شد، افزود: دستگاه‌های اجرایی متعهد به ایجاد اشتغال، موظف به ثبت روزانه آمار در سامانه رصد است.

 

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به این مطلب که بخش بزرگی از ۸۰۰۰ شهید سرافراز گیلانی، نیروهای متعهد جامعه کارمندی و کارگری بوده اند و تعمیم موارد فساد اداری به مجموعه کارکنان دستگاه ها، جفای بزرگی در حق پرسنل خدوم دستگاه های اداری است، تصریح کرد: نگاه عملگرا و به‌ دور از سیاه نمایی در راستای راهبرد فسادستیزی دولت سیزدهم و همچنین پرهیز از کلی گویی های غیر مستند، لازمه هر گونه تلاش متعهدانه و جهادی در بستن روزنه های فساد و مبارزه با  عوامل فساد اداری است.

 

وی خاطر نشان کرد: بیان و نقل اظهارات کلی، غیرمستند و بدون ذکر منبع معتبر؛ ضمن ایجاد جو روانی منفی و مجموعه اقدامات فساد ستیز، موجب فرار سرمایه و ایجاد محیطی ناامن برای سرمایه گذاری های اقتصادی و توسعه ای استان خواهد شد.


شماره خبر 85407 - 2022/06/12
برچسب‌ها:
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com