بدون دیدگاه
2022/06/12 - 14:52

شهردار رشت :

برنامه‌ریزی شهرداری جهت ارتقاء شاخص‌های گردشگری شهر رشت – حمایت از احیاء بناهای تاریخی و تبدیل آنها به موزه و اقامتگاه‌های سنتی

سید امیر حسین علوی شهردار رشت از برنامه‌ریزی شهرداری جهت ارتقاء شاخص‌های گردشگری شهر رشت خبر داد و گفت: مرمت بناهای تاریخی و تبدیل آنها به موزه و اقامتگاه‌های سنتی مهمترین هدف مدیریت شهری در راستای توسعه پایدار گردشگری است.

به گزارش خبر راست و به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – سید امیر حسین علوی شهردار رشت به همراه یوسف یزدانی مدیر منطقه دو شهرداری، طی بازدیدی صبح روز گذشته جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ تعدادی از خانه‌های تاریخی و اقامتگاه های سنتی منطقه دو را مورد بررسی و بازدید قرار دادند.

شهردار رشت در جریان این بازدیدها حمایت از مرمت بناهای تاریخی و تبدیل آنها به موزه و اقامتگاه‌های سنتی را مهمترین هدف مدیریت شهری در راستای توسعه پایدار گردشگری خواند و عنوان کرد: شهرداری رشت در دوره جدید مدیریتی با انجام برنامه‌ریزیهای ویژه و با استفاده از ظرفیتهای موجود، درصدد ارتقاء شاخص‌های گردشگری شهر رشت است.

 

سید امیر حسین علوی رویکرد و نگاه شهرداری در حوزه استفاده بهینه از بناهای تاریخی را برشمرد و تصریح کرد: شهرداری رشت از تمام ظرفیت و پتانسیل خود برای احیاء و مرمت بناهای تاریخی و قدیمی استفاده می‌کند و در این راه از هیچ حمایتی دریغ نخواهد کرد.

 

گفتنی است سید امیر حسین علوی شهردار رشت در این بررسی و بازدیدها، از خانه تاریخی نصرت رحمانی شاعر معاصر واقع در محله پیرسرا، اقامتگاه سنتی امیر زهرا واقع در ساغریسازان، اقامتگاه سنتی ارسی واقع در خیابان امام خمینی (ره) و خانه تاریخی اشکوری واقع در بازار رشت دیدن کرد.


شماره خبر 85381 - 2022/06/12
برچسب‌ها:
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com