بدون دیدگاه
2022/06/01 - 12:37

«برادران لیلا» مشمول محدودیت‌های قانونی می‌شود/ اگر کسی با «عنکبوت مقدس» همکاری کرده باشد، مشمول مجازات خواهند شد

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فیلم «برداران لیلا» بدون دریافت مجوز اکران به جشنواره کن رفت و قانون را رعایت نکرد.

به گزارش خبر راست و به نقل از انتخاب، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فیلم «برداران لیلا» بدون دریافت مجوز اکران به جشنواره کن رفت و قانون را رعایت نکرد.

«محمدمهدی اسماعیلی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره فیلم «عنکبوت مقدس» گفت: این فیلم در خارج از کشور و اردن فیلمبرداری شد و فیلم مجوز ساخت نداشت. عوامل فیلم مقیم خارج از کشور هستند و اگر داخل کشور بودند برنامه تنبیه روی آن‌ها اعمال می‌شد.

وی ادامه داد: حتما اگر عناصری در داخل کشور با این فیلم موهن همکاری کرده باشند، مشمول مجازات‌های تنبیهی سازمان سینمایی خواهند شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: فیلم «برادران لیلا»، اما طبق قانون فیلم‌هایی که به چشنواره خارجی می‌روند باید مجوز اکران داشته باشند اسکار فیلم بدون مجوز نمی‌پذیرد، اما کن اینطور نبود.

اسماعیلی عنوان کرد: به آن‌ها اعلام شده بود بدون اخذ مجوز نروند و مشمول محدودیت‌های قانونی می‌شود و، چون مجوز نداشت.

وی در پاسخ به اینکه عدم اکران فیلم برادران لیلا آیا به گیشه ضربه نمی‌زند، گفت: قانون را رعایت نکرد؛ مراحل مربوط به صدور اکران را باید طبق قانون انجام می‌داد، چون در دوره جدید بنا بر رعایت قانون است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سوال که اگر مجوز اکران نداشت برای جشنواره فیلم فجر دعوت شده بود، اظهار داشت:جشنواره فیلم فجر نیاز مجوز اکران در داخل ندارد و هیات داوران داوری می‌کند.

اسماعیلی افزود: نشست با عوامل فیلم برگزار شد و از آنان خواسته شد مجوز بگیرند و سازمان سینمایی این را به عوامل فیلم اعلام کرده بود و ما مکلف به اجرای آیین نامه‌ای هستیم که در سازمان سینمایی است. بنا این است فیلم اکران نشود البته ممکن است تبصره‌ای داشته باشد.


شماره خبر 85273 - 2022/06/01
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com