بدون دیدگاه
2022/05/31 - 13:40

لوازم خانگی هم دست نیافتنی شد/ گرانی در راه است؟

برخی از تولیدکنندگان به‌صورت خودسرانه نسبت به افزایش نرخ محصولات خود اقدام کرده‌اند، این درحالی است که هنوز مجوزی مبنی بر افزایش قیمت ها صادر نشده است و این اقدام غیرقانونی است.

به گزارش خبر راست و به نقل از تسنیم؛ مشاهدات بازار نشان می‌دهد برخی از تولیدکنندگان به‌صورت خودسرانه نسبت به افزایش نرخ محصولات خود اقدام کرده‌اند، این درحالی است که هنوز مجوزی مبنی بر افزایش قیمت ها صادر نشده است و این اقدام غیرقانونی است.

گرانی لوازم خانگی

اخیراً عباس هاشمی دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی اعلام کرده است “با گذشت ۷۰ روز از سال جدید هنوز سیاست‌های قیمتی دولت در مورد نرخ لوازم خانگی مشخص نشده است، این درحالی است که نرخ مواد اولیه به‌صورت میانگین حداقل ۵۰ تا ۲۰ درصد افزایش یافته و از سوی دیگر نیز با افزایش دستمزد، افزایش هزینه حمل‌ونقل، تغییر مبنای نرخ ارز در گمرک مواجه هستیم”.

  وی تأکید کرد: با توجه به اینکه نرخ ۵ قلم کالا از گروه لوازم خانگی در ستاد تنظیم بازار تعیین می‌شود این نهاد در مورد درخواست تولیدکنندگان برای تعدیل قیمت‌ها متناسب با نرخ مواد اولیه و نهاده‌های تولید پاسخی نداده است.

  اظهارات دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی درحالی مطرح می‌شود که مشاهدات بازار نشان می‌دهد برخی از تولیدکنندگان به‌صورت خودسرانه نسبت به افزایش نرخ محصولات خود اقدام کرده‌اند، این درحالی است که هنوز مجوزی مبنی بر افزایش قیمتها صادر نشده است و این اقدام غیرقانونی است.

  فروشندگان لوازم خانگی نیز اعلام می‌کنند لیست قیمت‌های جدید از سوی برخی از تولیدکنندگان ارسال شده است و آنها باید براساس قیمت‌های جدید محصولات را به فروش برسانند. اقدام خودسرانه تولیدکنندگان در افزایش نرخ لوازم خانگی نشان می‌دهد باید وزارت صنعت و به‌ویژه ستاد تنظیم بازار به این موضوع ورود پیدا کنند و اگر موافقتی مبنی بر افزایش قیمت‌ها مصوب شده است آن را رسانه‌ای کنند در غیر این صورت باید با متخلفین برخورد لازم صورت گیرد.


  شماره خبر 85230 - 2022/05/31
  برچسب‌ها:
  sdsfrefvrev
  خانه هنر نیایش
  Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com