بدون دیدگاه
2022/05/30 - 12:48

نان در گیلان کارتی می‌شود! + جزئیات

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای صحیح طرح هوشمندسازی یارانه‌های نان سنتی در این استان گفت: از ۱۶ خردادماه، نانوایی‌های استان که واجد شرایط هستند، می‌توانند با نصب کارت‌خوان‌های تعریف شده، آماده اجرای طرح هوشمندسازی شوند.

به گزارش خبر راست و به نقل از فارس؛ اسدالله عباسی عصر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار، کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار و قرارگاه شهید حاج صادق امانی گیلان با محوریت آرد و نان در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری اظهار کرد: نانوایی‌های فاقد پروانه و خبازی‌هایی که پروانه فعالیت آن‌ها منقضی شده، تا پایان خردادماه مکلف هستند برای تعیین تکلیف پروانه فعالیت خود، به اتحادیه‌ها و اصناف مراجعه کنند.

اجرای طرح هوشمندسازی نانوایی‌های گیلان از نیمه دوم خرداد

وی با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف نانوایی‌هایی که پروانه آنان منقضی شده است، افزود: در شهرستان‌ها و بخش‌ها، فرمانداران و بخشداران با کمک ادارات صمت، جهاد کشاورزی و ارتباط با اداره غله و اصناف، در خصوص مشخص شدن وضعیت این نانوایی‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

استاندار گیلان با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای صحیح طرح هوشمندسازی یارانه‌های نان سنتی در این استان گفت: از ۱۶ خردادماه، نانوایی‌های استان که واجد شرایط هستند، می‌توانند با نصب کارت‌خوان‌های تعریف شده، آماده اجرای طرح هوشمندسازی شوند.

به گفته عباسی سازوکارهای لازم اندیشیده شده و سامانه‌های کاملا هوشمند طراحی، اجرایی و رصد می‌شوند تا از قاچاق، کم‌فروشی، گران‌فروشی و احتکار جلوگیری به عمل آید.

وی با اشاره به ذخیره‌سازی مناسب گندم و آرد در استان گیلان بیان کرد: به اندازه کافی گندم و آرد در استان ذخیره‌سازی شده و هیچ تغییری در قیمت نان سنتی اتفاق نمی‌افتد و یارانه مابه‌التفاوت به نانوایی‌ها پرداخت خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تمامی نانوایی‌ها تا پایان خردادماه باید به دستگاه کارت‌خوان یارانه مجهز شوند، تصریح کرد: در این مرحله به نانوایی‌های متصل به این سامانه با توجه به میزان فروش روزانه، ۱۵ درصد یارانه از سوی دولت پرداخت می‌شود.

عباسی با بیان اینکه در بُعد نظارتی با کمک بسیج اصناف و بهره‌مندی از همه ظرفیت‌ها در کنار مردم هستیم، خطاب به فرمانداران گفت: با توجه به عرضه آرد به اندازه کافی، به هیچ وجه زمان و مقدار پخت نباید در شهرستان‌ها کاهش یابد.


شماره خبر 85181 - 2022/05/30
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com