بدون دیدگاه
2022/05/21 - 21:22

جزئیات جدید درباره گروگانگیر ایلامی؛ آخرین قربانی پسرعموی قاتل بود | تعداد قربانیان باز هم افزایش یافت

۲ روز پس از گروگانگیری خونین در سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ایلام که ۵ کشته به‌ دنبال داشت، یکی دیگر از مجروحان این حادثه در بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبر راست و به نقل از همشهری آنلاین، این حادثه صبح روز چهارشنبه ۲۸اردیبهشت در سازمان املاک بنیاد مستضعفان در خیابان پاسداران ایلام اتفاق افتاد. یکی از کارکنان این سازمان که با مدیر خود دچار اختلاف شده بود پس از آنکه با اسلحه همکارانش را تهدید و به طبقه دوم منتقل کرد در آنجا یک نارنجک منفجر کرد و در ادامه وقتی خود را در محاصره پلیس دید دست به‌خودکشی زد.

در جریان این حادثه علاوه بر مرد گروگانگیر ۴نفر دیگر نیز جان خود را از دست دادند و شماری مجروح شدند. این در حالی بود که وضعیت تعدادی از مجروحان حادثه نیز وخیم گزارش شده بود. صبح دیروز (جمعه) یکی دیگر از مجروحان که از قضا پسرعموی مرد گروگانگیر بود روی تحت بیمارستان جان خود را از دست داد تا شمار کشته‌شدگان این حادثه تلخ به ۶نفر برسد.

گروگانگیری در ایلام - گروگانگیری در بنیاد مستضعفان

گروگانگیر بارها همکارانش را تهدید کرده بود

در همین حال سیدمجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور که به ایلام سفر کرده است در این‌باره گفت: در سوابق شخص ضارب ۲مورد اقدامات مجرمانه ازجمله درگیری و ضرب و شتم و عبور غیرقانونی افراد از مرز وجود دارد. براساس ارزیابی‌های انجام شده این حادثه ناشی از یک اختلاف کاری در محیط کار با مدیر مربوطه بوده و متهم قبل از دست زدن به چنین جنایتی تهدیداتی را نسبت به همکاران خود داشته است. به‌نظر می‌رسد این فرد تحت‌تأثیر فشار سنگین روحی که در محیط کار وجود داشته به یک جنون لحظه‌ای دچار شده ‌و دست به این کار زده است.

وی در ادامه گفت: عملکرد پلیس بسیار خوب و شجاعانه بود و مأموران در کوتاه‌ترین زمان خودشان را به محل رساندند و فرمانده انتظامی نیز بسیار شجاعانه عمل کرد و نخستین فردی بود که با ریسک بالا وارد ساختمان شد. استاندار نیز در لحظه با بنده در تماس بودند و امور را به خوبی مدیریت کردند و مجروحان در کمتر از ۱۰دقیقه به بیمارستان منتقل و به نحو شایسته‌ای تحت درمان قرار گرفتند.

وی درباره چگونگی استخدام فردی سابقه‌دار در این سازمان گفت: یکی از مواردی که ما به آن رسیدیم این است که چرا در مورد این شخص استعلامات حراستی انجام نگرفته است. ‌باید از دستگاه‌های مربوطه پرسید که چرا استعلامات لازم در موقع به‌کارگیری انجام ندادند.

برکناری مدیر املاک بنیاد مستضعفان ایلام

از سوی دیگر از ایلام خبر می‌رسد که به‌دنبال وقوع‌ این حادثه تلخ، مدیر کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان این استان عزل شد. محمد پیرعلی، رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در حکمی علیرضا رستم‌بیگی را به‌عنوان سرپرست دفتر نمایندگی اموال و املاک استان ایلام معرفی کرد.

در همین حال بنیاد مستضعفان اعلام کرد که عامل این تیراندازی نه اخراج شده بود نه تعلیق. این بنیاد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فرد مسلح و عامل این ماجرای تلخ، از کارکنان پیمانکاری اداره‌کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان در ایلام، از مرداد سال٩٧ به‌عنوان نگهبان مشغول به فعالیت بوده و حقوق اردیبهشت ماه او با احتساب افزایش حقوق سال۱۴۰۱به حسابش واریز شده بود. او همچون سایر کارکنان مشغول در سازمان اموال و املاک، در طول سنوات همکاری با اداره‌کل ایلام، از حقوق و مزایای قانونی و معیشتی، وام و تسهیلات شغلی بهره‌مند شده بود و از این بابت نیز هیچ مشکلی نداشته است.


شماره خبر 84965 - 2022/05/21
برچسب‌ها:
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com