بدون دیدگاه
2022/01/25 - 12:41

۹۶ درصد مردم گیلان دز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند

۹۶ درصد مردم استان گیلان دز نخست واکسن کرونا، حدود ۹۰ درصد دز دوم و ۲۶ درصد دز سوم واکسن را دریافت کردند.

به گزارش خبر راست و به نقل از تسنیم از رشت، با توجه به اینکه انجام واکسیناسیون یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از چرخش کرونا در سطح جامعه است این امر در گیلان مورد استقبال بسیار مردم قرار گرفته و گیلان دارای رتبه نخست واکسیناسیون است.

طبق آخرین اعلام‌ها از دانشگاه علوم پزشکی گیلان تقریباً تمام مردم گیلان(بیش از ۹۶ درصد مردم استان) یک نوبت واکسن کرونا و حدود ۹۰ درصد آنان هر دو دز واکسن را دریافت کردند همچنین ۲۶ درصد مردم استان نیز نسبت به تزریق دز سوم واکسن کرونا اقدام کردند.

به دنبال پوشش‌دهی بالای میزان واکسیناسیون در استان گیلان تعداد مراکز واکسیناسیون نیز در استان افزایش یافت تا تجمعات و شیوع ویروس در این تجمعات به حداقل برسد به طوری که اکنون ۴۷۰ مرکز واکسیناسیون در سطح استان و ۲۲۰ مرکز در رشت فعال هستند.

به دنبال رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و همچنین شتاب‌گیری واکسیناسیون و پوشش‌دهی بالای آن در استان گیلان در حال حاضر تمام ۱۷ شهرستان استان گیلان در رنگ‌بندی آبی کرونایی قرار دارد که البته این موضوع نباید زمینه عادی‌انگاری را فراهم سازد.

گیلان دومین استان درگیر با کرونا بود و به دلیل گردشگرپذیر بودن آن، در هر پیک، شمار زیادی از هم‌استانیان قربانی مسافرت‌های غیرضروری به گیلان می‌شدند اما اکنون تعداد قربانیان کرونا در گیلان کاهش یافته و حتی در برخی از روزها آمار فوتی‌های کرونایی به صفر می‌رسد.

طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در شبانه‌روز گذشته ۵۴ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و این در حالی است که تا پیش از پوشش‌دهی بالای واکسیناسیون و در اوج پیک‌های قبلی این آمار ۳ رقمی بود.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۱۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و لازم به ذکر است که در تابستان امسال شاهد افزایش تعداد کل بستری‌شدگان کرونایی بودیم و این آمار به ۴ رقم نیز رسیده بود.


شماره خبر 81651 - 2022/01/25
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com