بدون دیدگاه
2021/11/28 - 12:55

استاندار گیلان در بازدید از روند نهایی تولید سریال تلویزیونی «زیرآبی»:

پیگیر رفع مشکل تالار مرکزی رشت هستم | غفلت از فرهنگ، آسیب‌های بسیاری به دنبال دارد

استاندار گیلان انتقال مفاهیم آموزنده فرهنگ ایرانی-اسلامی با زبان هنر را یک ضرورت خواند و تأکید کرد که از ظرفیت جوانان هنرمند استان، در خلق آثار فاخر که نمایانگر فرهنگ اصیل گیلان باشد، استفاده شود.

به گزارش خبر راست و به نقل از دیارمیرزا؛ اسدالله عباسی در بازدید از روند نهایی تولید سریال تلویزیونی زیرآبی شبکه باران، هدف از ساخت چنین سریال‌هایی را انتقال پیام‌های فرهنگی با ابزارهایی همچون طنز دانست و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف بر ضرورت مقابله با شبیخون فرهنگی و جلوگیری از آسیب دشمنان به فرهنگ ما تأکید دارند.

وی با بیان اینکه غفلت از موضوع مهم فرهنگ، آسیب‌های بسیاری را به دنبال دارد، افزود: باید با نگاه هوشمندانه و با زبان هنر، برای انتقال مفاهیم آموزنده به خانواده‌های ایرانی تلاش شود.

نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم تقویت ظرفیت‌های هنری موجود در جوانان تأکید و تصریح کرد: صداوسیمای مرکز گیلان باید توانمندی‌های غنی در این بخش را تقویت کند و در این مسیر به واسطه اهمیت توجه به بخش فرهنگی، حمایت‌های لازم نیز خواهد شد.

وی به پیشینه و تمدن هزاران‌ساله این خطه با تپه‌های مارلیک و نیز فرهنگ والای اسلامی گیلانیان اشاره و خاطرنشان کرد: بزرگانی چون میرزاکوچک، افتخار این سرزمین است.

عباسی به جلسه اخیر استانداران و مجامع نمایندگان استان‌های شمالی با رئیس‌جمهوری و طرح مشکلات گیلان در حوزه‌های مختلف اشاره و اظهار کرد: در کنار پرداختن به مسائل اقتصادی و معیشتی، موضوعات اجتماعی، فرهنگی، سبک زندگی و اخلاق نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی نشاندن لبخند بر چهره مردم و ارمغان آرامش برای آنان با پخش سریال‌های فاخر و طنز را بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: همواره بر ضرورت نشاط کارکنان در محیط اداری برای انتقال آرامش به مردم تأکید دارم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مشاهده برنامه‌ها و سریال‌ها با گویش گیلکی، انتقال دهنده حسی خوب است، افزود: باید با همراهی یکدیگر، گیلان را به تعالی و جایگاه شایسته برسانیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت مشارکت خیران علاقمند به موضوعات فرهنگی، اظهار کرد: هنرمندان با انتقال مفاهیم فرهنگ اصیل گیلان منجر به افتخار گیلانیان نسبت به داشته‌های خود می‌شوند.

وی با بیان اینکه برای ترغیب هنرمندان و افزایش سطح فعالیت آنان مشوق‌هایی درنظرگرفته می‌شود، گفت: پیگیر رفع مشکل تالار مرکزی شهر رشت هستیم تا بیش‌تر از این، در کش و قوس‌های مدیریتی قرار نگیرد.

سریال تلویزیونی زیرآبی در ۵۰ قسمت با زبان طنز و مخاطب پسند به موضوعاتی همچون احترام به والدین، ازدواج و آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد می‌پردازد.

پخش این سریال شبانگاهی از ۱۱ آذر ماه جاری به روی آنتن شبکه باران می‌رود.


شماره خبر 79333 - 2021/11/28
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com