بدون دیدگاه
2021/10/19 - 3:29

دلخوش: گاهی استانداری غیربومی با تصمیمات نادرست، استان را درگیر مشکلاتی می‌کند

وزرای این دولت با بالاترین رأی نمایندگان تشکیل شده و این حق نمایندگان است که از حقوق ملت دفاع کند. استانداران باید با تجربه، انقلابی، متعهد و متخصص باشند و اگر این افراد نتوانند چالش‌های استان را برطرف کنند، نمایندگان مجلس باید تاوان بدهند».

به گزارش خبر راست و به نقل از آنا، سید کاظم دلخوش در پاسخ به سؤالی درباره دخالت نمایندگان در انتخاب استانداران می‌گوید: «مجلس تمایلی به دخالت در انتخاب استانداران ندارد؛ وزیر از نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و بقیه مسئولان استانی درخواست می‌کند که نفراتی را برای این مسئولیت پیشنهاد بدهند و در حال حاضر نفرات پیشنهادی نمایندگان به‌ عنوان استاندار در استان‌ها منصوب نشده‌اند.

وی افزود: گاهی استانداری غیربومی انتخاب می‌شود و با تصمیمات نادرست، استان را درگیر مشکلاتی می‌کند؛ آیا فردا روز مردم از من نماینده نمی‌پرسند که چرا مانع حضور این افراد نشده‌ام و من باید به مردم حوزه انتخابیه خودم پاسخگو باشم.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی نمایندگان مجلس به وزیر کشور رأی اعتماد داده‌اند، به طریق اولی می‌توانند نسبت به انتخاب استاندار هم‌نظر بدهند، تصریح کرد: اگر مسئولی انتخاب شود که توان و تجربه کافی نداشته باشد، ۴ سال دودش به چشم مردم می‌رود و جابجایی استاندار هم به‌ آسانی صورت نمی‌گیرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: وزرای این دولت با بالاترین رأی نمایندگان تشکیل شده و این حق نمایندگان است که از حقوق ملت دفاع کند. استانداران باید با تجربه، انقلابی، متعهد و متخصص باشند و اگر این افراد نتوانند چالش‌های استان را برطرف کنند، نمایندگان مجلس باید تاوان بدهند».


شماره خبر 77639 - 2021/10/19
برچسب‌ها:
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com