بدون دیدگاه
2021/10/14 - 10:09

آقای کربلایی با حمایت از بهنام جو غیربومی اصلاح طلب ارزش کارهای جهادی خودتان را زیر سئوال بردید !

حسن کربلایی که همیشه خود را مدافع حقوق مردم گیلان می داند و فکر می کند ، مردم گیلان وی را منجی حق خود می دانند ، چندین سال است با استفاده از نام حزب موتلفه هر اظهارنظری که میخواهد می کند در هر کاری دخالت می کند و انتظار هم دارد دیگران به خاطر نظراتش برایش کف بزنند .

به گزارش خبر راست و به نقل از گیلان نوا؛ کربلایی که این روزها با اظهارات متناقض خود دوست دارد بیشتر دیده شود و سر بورس شود و موفق هم شده است با همین اظهارنظرها به صداسیمای لابی باز گیلان ورود کند ! یک مطلبی را در مورد بهنام جو گزینه تقریبا قطعی و غیربومی استانداری گیلان گفته است که حتی باعث تعجب دوستان خود شده است!

اینکه حسن کربلایی یک روزی حسن روحانی را همسان شمر و یزید می دانست و معتقد بود باید آن را بخاطر هشت سال رئیس جمهوری سوزاند و یا از بلندی پرت کرد و یا با شمشیر گردنش را قطع کرد ، چطور از یک استاندار بنفش آنهم از نوع غیربومی حمایت می کند دلایل مختلفی شاید داشته باشد که ارزش پرداختن ندارد اما ذکر چند نکته ضروری است :

۱.اینکه کربلایی تا الان در مورد استانداری سکوت کرده بود و صبر کرد اگر استانداری شخصی قطعی شود و با حمایت خود بتواند از وی امتیاز بگیرد ، واقعا اشتباه کرده است چون کربلایی سالهاست بازنشسته شده است و طبق قانون هیج پستی نمی تواند از استاندار بگیرد و پست هایی مثل مشاوره برای کربلایی و شخصیتش خوب نیست تا از یک استاندار غیربومی طرفداری کند.

۲.حسن کربلایی بخاطر اظهارنظرهایش و مسئولیتش در حزب موتلفه در استان گیلان سالهاست برای موافقانش تبدیل به یک اصولگرای سرسخت و برای مخالفانش تبدیل به یک اصولگرای تندرو و عصبی شده است و اینکه به یک باره از یک استانداری که سابقه اصلاح طلبی و خدمت تمام وقت به روحانی و نوبخت دارد حمایت می کند ، باعث تعحب همه شده است و حتی انتقاد دوستان نزدیکش را به جان خرید و شاید اگر زمان به عقب بر می گشت کربلایی از بهنام جو حمایت نمی کرد.

۳‌.البته کربلایی در یادداشت خود به یک نکته بسبار خوب اشاره کرده است و خطاب به بهنام جو گفته است قصد مباحث انحرافی مثل بومی و غیربومی را ندارد ، این مطلب برای دیگران هر چقدر سخت باشد برای کربلایی خوب است چون کربلایی خودش یک غیربومی است و اصالت قمی دارد و لهجه تهرانی حسن کربلایی موید این است که وی بزرگ شده این دیار نیست و قطعا عرق و تعصب بومی و غیربومی را ندارد ، کربلایی که در عمرش حتی یک خط هم نتوانست گیلکی صحبت کند و چنین چیزی را هیج کس تا به امروز از وی ندیده است قطعا یک غیربومی تمام عیار است و عجیب است در استانی که سالها در آن زندگی کرده است حتی نتوانسته است یک کلمه از گویش های محلی را هم یاد بگیرد!

۴.کربلایی که کل عشیره بهنام جو را درآورده است و اصرار دارد یک گیلانی را با او فامیل کند عجیب است .. قطعا هنری که کربلایی در عشیره شناسی دارد اگر نگارنده مطلب هم روزی بخواهد مثلا در خوزستان و هرمزگان و سیستان و… استاندار شود با کمک کربلایی می تواند یک فامیل در آن استان پیدا کند و بعد بگوید من پدر پدر جد شوهر عمه دختر دایی ام یک روز از استان شما عبور کرد پس تا حدودی بومی هستم !

۵.عجیب تر ابنکه کربلایی از یک شخصی که سبقه اصلاح طلبی دارد میخواهد از اصلاح طلبان و فتنه گران دوری کند و به جوانان انقلابی میدان دهد ! مثل اینکه در دولت روحانی بک شخص انقلابی استاندار می شد و از وی میخواستند به جریانهای اصلاح طلب میدان دهد که الان عکسش را کربلایی از بهنام جو میخواهد و کربلایی در خلوتش می داند چنین چیزی نمیشود و کل بدنه حسن روحانی در گیلان حفظ خواهد شد و جلسات مخفیانه طرفداران نوبخت در گلسار موید این نکته است.

۶.کربلایی در سراسر مطلبش اشاره به این کرده است مطمئن است بهنام جو موفق میشود یعنی شاید وزبر کشور که حکم بهنام جو را به زودی به وی می دهد اینقدر مطمئن نباشد ، ولی کربلایی مطمئن است بهنام جو موفق میشود ! و حتما دلیلی دارد و قول و قرار هایی گذاشته شده است که بعد ها مشخص خواهد شد.

و در پایان اینکه نگارنده مطلب هیچ خصومتی با حاج حسن کربلایی ندارد و هر کس اگر ذره ای انصاف داشته باشد نباید کارهای جهادی و خیر کربلایی را در نقاط مختلف استان ، بلاخص نقاط محروم فراموش کند . آقای کربلایی با حمایت از بهنام جو غیربومی اصلاح طلب ارزش کارهای جهادی خودتان را زیر سئوال بردید و…


شماره خبر 77415 - 2021/10/14
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com