بدون دیدگاه
2021/09/13 - 11:11

ایمنی در برابر کرونا یک ماه بعد از تزریق دوز دوم واکسن ایجاد می‌شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: ایمنی در برابر کرونا یک ماه بعد از تزریق دوز دوم ایجاد می‌شود و اکنون برای برخی از گروه‌های هدف تزریق دوز سوم مطرح است.

به گزارش خبر راست و به نقل از تسنیم؛ انوش دهنادی‌مقدم امشب در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پس از واکسیناسیون اظهار داشت: اگر چه واکسن بعد از دو دوز ایمنی ایجاد می‌کند اما این ایمنی ۱۰۰ درصدی نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با توجه به اینکه با گذشت زمان انواع جهش‌یافته ویروس ایجاد می‌شود تزریق واکسن به معنی ایمنی نیست لذا زدن ماسک در تجمعات و فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در کشورهایی که تمام افراد واکسینه شده‌اند هنوز بر رعایت نکات بهداشتی تأکید می‌شود افزود: ایمنی در برابر کرونا یک ماه بعد از تزریق دوز دوم ایجاد می‌شود و اکنون برای برخی از گروه‌های هدف نظیر افراد دیابتی تزریق دوز سوم مطرح است.

دهنادی‌مقدم از آخرین آمار کرونا در گیلان خبر داد و گفت: حدود ۸۰۷ بیمار در بیمارستان‌های استان گیلان بستری و از این تعداد ۱۶۰ بیمار جدید و ۱۶۷ نفر بدحال هستند؛ بستری شدن ۱۶۰ بیمار جدید در روز به معنی ۳ هزار آلودگی جدید در یک روز در گیلان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این امر به معنی فعال بودن ویروس کرونا در استان گیلان است تصریح کرد: مسافرت‌ها به گیلان همچنان ادامه دارد از این رو تشدید محدودیت‌های کرونایی برای کنترل بیماری بسیار اهمیت دارد.


شماره خبر 76202 - 2021/09/13
برچسب‌ها:,
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com