بدون دیدگاه
2021/09/09 - 16:12

سازمان ملل: ابهام در موضع طالبان درباره حقوق زنان، باعث وحشت شده است

نایب رئیس دفتر زنان سازمان ملل در افغانستان از رعب و وحشت زنان این کشور به دلیل وجود ابهام در موضع جنبش طالبان در رابطه با حقوق آنها خبر می دهد.

به گزارش خبر راست و به نقل از سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «آلیسون داویدیان»، نایب رئیس دفتر زنان سازمان ملل متحد (UN WOMEN) در افغانستان، روز چهارشنبه طی سخنانی تاکید کرد که ابهام در موضع جنبش طالبان در رابطه با حقوق زنان، باعث ایجاد رعب و وحشت در میان زنان این کشور شده است.

داویدیان در گفت و گو با خبرنگاران از طریق ویدئو کنفرانس از شهر کابل، پایتخت افغانستان، اعلام کرد که از خروج برخی زنان از خانه بدون محرم جلوگیری شده، در شماری از استان های این کشور اجازه ندادند زنان سر کار بروند و برخی مراکز ویژه حفاظت از زنان در برابر خشونت نیز هدف قرار گرفتند.

نایب رئیس دفتر زنان سازمان ملل در افغانستان ضمن اشاره به این که خاطرات دوره حکمرانی طالبان در این کشور در دهه ۹۰ قرن گذشته میلادی همچنان در ذهن مردم باقی مانده و زنان احساس ترس می کنند، اظهار داشت: ابهام در موضع طالبان در رابطه با حقوق زنان، باعث وحشت زیادی شده و این وحشت را می توان در سراسر کشور احساس کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، داویدیان در واکنش به نبود زنان در کابینه دولت جدید افغانستان که روز سه شنبه از سوی طالبان معرفی شد نیز تصریح کرد: با این اعلامیه روز گذشته، طالبان فرصت مهمی برای این که به جهان نشان دهد که در واقع به ایجاد یک جامعه فراگیر و شکوفا پایبند است را از دست داد.


شماره خبر 76092 - 2021/09/09
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com