بدون دیدگاه
2021/09/08 - 14:31

جبهه مقاومت، پنجشیر را از طالبان پس گرفت

اکانت توئیتری احمد مسعود، خبر از بازپس‌گیری ساختمان ولایت پنجشیر از طالبان داد.

به گزارش خبر راست و به نقل از خبرفوری؛ پیش از این طالبان با انتشار ویدئویی از ساختمان ولایت پنجشیر، مدعی تصرف پنجشیر شده بود.

خبرها حاکی از شدت گرفتن درگیری ها در پنجشیر است.

پنجشیر در آتش و خون؛ ایران چرا دخالتی نمی کند؟

درگیری های شدید در پنجشیر افغانستان بازتاب بسیاری در شبکه های اجتماعی ایران داشته است. همزمان، تجمعات وسیعی نیز در شهرهای مختلف کشور برگزار شده است.

پنجشیر این روزها به نمادی برای نهضت ملی مقاومت افغانستان تبدیل شده است. ده ها نیروی مردمی مخالف طالبان در پنجشیر گردهم آمده اند تا به فرماندهی احمد مسعود، در برابر افراط گرایان طالبان بایستند.

همزمان، طالبان با کمک پاکستان به نیروهای مقاومت حمله می کند. اقدامی که به شدت باعث خشم مردم افغانستان شده و آنها را علیه پاکستان متحد کرده است.

در ایران نیز امروز سفارت این کشور محل تجمع افغان هایی بود که علیه دخالت های اسلام آباد در امور کشور خود اعتراض می کردند.

هرچند در مشهد، عده ای با پرچم طالبان، پیروزی این گروه را جشن گرفته بودند، اما همزمان در تهران، ده ها افغان، در حمایت از مقاومان پنجشیر شعار سرداده و علیه طالبان پلاکاردهایی در دست داشتند.

ایران مداخله کشورهای خارجی در امور داخلی کشور همسایه را رد کرده اما انتظار بخشی از افکارعمومی در ایران این است که دولت رئیسی، در برابر طالبان موضع سرسختانه تری بگیرد. این درحالیست که طالبان از ایران دعوت کرده تا در مراسم رونمایی از دولت جدید این کشور حضور داشته باشد.

این تحولات درحالی رخ می دهد که خبرها از پنجشیر حکایت از آن دارد که طالبان در حال اعمال خشونت علیه نیروهای غیرنظامی و مردم عادی است و نیروهای مقاومت هم با تاکید بر سلسله نبردهای چریکی، تصریح کرده اند که هنوز این منطقه سقوط نکرده است.

 


شماره خبر 76028 - 2021/09/08
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com