بدون دیدگاه
2021/09/06 - 11:34

در قالب فروش لوازم و قطعات خودرو

۸۰ میلیارد تومان کلاهبرداری با ایجاد یک گروه تلگرامی | شناسایی ۵۰ شاکی تاکنون

فرمانده انتظامی استان از دستگیری کلاهبرداران ۸۰۰ میلیارد ریالی با ایجاد یک گروه تلگرامی در شهرستان لاهیجان خبر داد گفت: تاکنون ۵۰ شاکی در این خصوص شناسایی شدند.

به گزارش خبر راست و به نقل از دیارمیرزا، سردار «عزیزاله ملکی» در گفت‌وگو با پلیس، با بیان اینکه افراد سودجو و کلاهبردار از هر شیوه‌ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود و فریب مردم استفاده می‌کنند اظهار داشت: در پی دریافت چند فقره پرونده قضائی مبنی بر کلاهبرداری فردی در قالب فروش لوازم و قطعات خودرو، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی لاهیجان مشخص شد، یک خانم با جلب اعتماد مردم و ایجاد یک گروه تلگرامی، خود را نماینده یکی از شرکت‌های معروف خودروسازی معرفی و با وعده فروش لوازم و قطعات خودرو، مبالغ زیادی از مردم کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به متواری بودن و تحت تعقیب قرار گرفتن این کلاهبردار اضافه کرد: ماموران آگاهی با تلاش شبانه‌روزی و اقدامات فنی و اطلاعاتی محل اختفاء این متهم را در شهر لاهیجان شناسایی و پس از هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی از اعتراف متهم ۴۴ساله پس از مواجهه با ادله و مستندات به کلاهبرداری ۸۰۰ میلیارد ریالی با همدستی مردی ۴۸ساله خبر داد و گفت: مالباختگان در قبال خرید قطعات خودرو وجوه خود را قبل از دریافت لوازم به حساب متهم اصلی این پرونده واریز می‌کردند.

سردار ملکی با اعلام اینکه در ادامه تحقیقات، همدست وی دستگیر و هر ۲ متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند تصریح کرد: این پرونده با ۵۰ شاکی در حال رسیدگی است و تحقیقات برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.
وی در پایان از شهروندان خواست قبل از واریز هرگونه وجه به حساب فروشنده از صحت اظهارات وی اطمینان حاصل کنند و دقت و هوشیاری لازم را در برابر افراد سودجو و کلاهبردار داشته باشند.


شماره خبر 75903 - 2021/09/06
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com