بدون دیدگاه
2021/09/02 - 11:07

ماجرای قطعی آب روستایی در شفت فقط به خاطر یک پمپ!

۲۵۰ خانوار روستای گنجار شفت در حالی ۱۰ روز از نعمت آب شرب مکفی محروم هستند که به گفته رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان، گیریشان تنها یک پمپ است.!

به گزارش خبر راست و به نقل از فارس از شفت، تامین آب شرب سالم و متناسب با جمعیت یکی از مهمترین ماموریت‌ها و اساس شکل گیری شرکت آب و فاضلاب در کشور است، شرکت دولتی که آب سالم را در شهر و روستا قرار است تامین کند و با قیمت مصوب دولت به مردم بفروشد.

علیرغم تلاش همه جانبه مدیران و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب جهت تامین و توزیع آب متاسفانه در گاهی اوقات مشترکان با کمبود فشار آب و یا قطعی آن یا با آبی غیر طبیعی و گل‌آلود مواجه هستند که این موارد نه به خاطر کم کاری‌ها بلکه به سبب‌عدم تزریق منابع کافی جهت نگه‌داری سیستم‌های تامین و توزیع آب به وجود می‌آید.

روستای گنجار در شهرستان شفت، نمونه‌ای از روستاهایی است که‌ عدم بروزرسانی در سیستم تامین و پمپاژ آب شرب با مشکلاتی مواجه است. پمپی که به اذعان متولیان امر قیمت آن‌ها تنها چند میلیون تومان است!

گنجار شفت حداقل ۲۵۰ خانوار ساکن دارد که وضعیت بی‌آبی در گرم‌ترین روزهای سال آن‌ها را با چالش بزرگی مواجه کرده است.

اهالی این روستا در گفت‌وگو با فارس می‌گویند حدود ۱۰ روز است که آب شرب این روستا با اختلال روبرو شده است.

برخی دیگر از اهالی نیز گفته‌اند آبشان قطع نیست بلکه فشار آب با کاهش فشار معنا داری روبرو شده و نیازمند توجه اداره آب است.

علی دادرس، رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان شفت نیز با تأیید ادعای اهالی روستای گنجار، دلیل کاهش فشار آب در روستا را مستهلک بودن پمپ آب برشمرده است.

به گفته وی، پمپی از استان قزوین خریداری شده و تا پایان وقت امروز شفت می‌رسد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شفت گفته به زودی و پس از رسیدن پمپ به شهرستان نسبت به نصب و راه اندازی آن اقدام می‌شود تا بیش از پیش روستاییان با بی‌آبی مواجه نشوند.

قطعی و یا کاهش فشار آب آن هم طی ۱۰ روز در روستای گنجار شفت که علاوه بر بومیان منطقه، طی سالهای اخیر مهاجرپذیر نیز بوده، توجه مسوولان آب را می‌طلبد تا در این ایام سال با مشکل بی‌آبی مواجه نشوند.

تامین آب و توزیع آن در بین مشترکان بیش از اینکه شرکت آب جویای مشترک جدید باشد و خدمات خود را توسعه دهد، نیازمند هزینه در بخش تکه داری و به روزرسانی است.

گنجار در شفت تنها یکی از روستاهایی است که این روزها با چالش آب شرب مواجه شده چرا که روستاهایی دیگری نیز در این شهرستان هستند دیر یا زود به سبب‌عدم بروز رسانی، افزایش جمعیت و تبع آن افزایش مصرف با چالش‌های کوچک و بزرگ آبی مواجه خواهد شد.


شماره خبر 75759 - 2021/09/02
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com