بدون دیدگاه
2021/09/02 - 11:01

حریق تالاب عینک رشت مهار شد

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: حریق تالاب عینک که از عصر امروز شعله ور شد با حضور به موقع آتش نشانان مهار گردید.

به گزارش خبر راست و به نقل از ایرنا؛ شهرام مومنی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عصر امروز طی تماس شهروندان با آتش نشانی مبنی بر مشاهده حریق در تالاب عینک رشت، بلافاصله سه خودروی اطفا به همراه هشت آتش نشان به محل آتش سوزی اعزام شدند.

وی با اشاره به حریق علفزارها در تالاب عینک رشت افزود: آتش نشانان به سرعت نسبت به مهار آتش اقدام کرده و مانع از گسترش آتش به اماکن تجاری نزدیک حریق شدند.

رییس سازمان آتش نشانی رشت بیان داشت: این حریق جزیی بوده و کمتر از یک ساعت مهار شد و خسارت جانی و مالی نداشت.

وی درباره علت آتش سوزی اظهار داشت: معمولا حریق در علفزارها و مکان هایی این چنینی به علت بی احتیاطی و بیش از ٩٠ درصد عامل انسانی است.

تالاب عینک یا دریاچه عینک یا مرداب عینک تالابی‌ است طبیعی که در منطقه ۴ شهر رشت واقع است، این تالاب از شرق به تقاطع غیرهمسطح شهدای گمنام، از شمال به بلوار شهید افتخاری، از جنوب به پارک دانشجو و مناطق مسکونی غیرمجاز و از غرب به شرکت دخانیات رشت محدود شده است. این تالاب بزرگ‌ترین تالاب شهری ایران و دومین تالاب بزرگ استان گیلان است.


شماره خبر 75756 - 2021/09/02
برچسب‌ها:,
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com