بدون دیدگاه
2021/09/02 - 10:57

سخنگوی طالبان: به بندر چابهار نیاز داریم/ هدف روابط نیک با همسایگان است

سخنگو و سرپرست اطلاعات و فرهنگ طالبان با تاکید بر حل مسالمت آمیز مسئله حق‌آبه ایران اظهار داشت که ما به بندر چابهار نیاز داریم و هدفمان نیز گسترش روابط نیک با همسایگان است.

به گزارش خبر راست و به نقل از تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان درباره اختلالات ترانزیتی بوجود آمده بین افغانستان و ایران گفت: ما کوشش می کنیم زمانی که حکومت جدید تشکیل شد، اولین کار، جاری شدن جریان ترانزیتی و تجارت کالاها و بار در کشور باشد که در این خصوص اقدامات جدیدی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: ما به این موضوع توجه داریم، در حال حاضر حکومت در برخی از ساعات در خاموشی به سر می‌برد و کار برخی از وزارتخانه‌ها متوقف شده و مشکلاتی در رابطه با روابط تجاری قابل مشاهده است.

مجاهد درباره مسئله حق‌آبه ایران نیز به «بازار» گفت: زمانی که حکومت جدید تشکیل گردید و مسائل داخلی تا حدی حل شد، مدیریت مسائل بیرونی هم آسان است و به گونه‌ای مسالمت‌آمیز حل خواهد شد.

سخنگوی طالبان در رابطه با موضع این گروه درباره چابهار نیز گفت: ما به بندر چابهار نیاز داریم و بنابراین کارها در این باره همچنان فعال خواهد شد.

وی همچنین ضمن تاکید بر امنیت مرزهای دو کشور اظهار داشت که ما در قبال همسایگان و کشورهای هم مرز خود متعهد هستیم و هیچگونه ناامنی در مرزهای ما صورت نخواهد گرفت. بنابراین به مرزهای خود توجه کافی داریم و به همسایگان خود در این باره اطمینان می‌دهیم.

ذبیح الله مجاهد تصریح کرد: هدف طالبان این است تا با کشورهای همسایه خود رابطه حسنه و قابل اعتمادی داشته باشیم و لذا یک اطمینان کلی به جمهوری اسلامی ایران در رابطه امن بودن مرزهایشان می‌دهیم.


شماره خبر 75753 - 2021/09/02
برچسب‌ها:,
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com