بدون دیدگاه
2021/09/01 - 12:35

برتری قابل‌توجه مدرنا در تولید آنتی‌بادی مقابل فایزر

خبر خوبی برای مدرنا است که در هفته‌های گذشته درگیر خبر‌های مربوط به آلودگی واکسن‌هایش بود.در بررسی افراد در سیستم بهداشت کلینیک مایو در ایالات‌متحده از ماه ژانویه تا جولای نیز مشخص شد که واکسن مدرنا در مقایسه با فایزر دو برابر بیشتر در برابر عفونت‌های SARS-CoV-۲ ریسک ابتلا را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبر راست و به نقل از رویداد۲۴؛ در تحقیقاتی که واکنش سیستم ایمنی بدن به واکسن‌های کرونا را مقایسه می‌کند مشخص‌شده که واکسن کووید مدرنا بیش از دو برابر فایزر، آنتی‌بادی ایجاد می‌کند. این مطالعه روی ۲۵۰۰ نفر از کادر درمان در یکی از بیمارستان‌های بزرگ و اصلی بلژیک صورت گرفته است.

این نتایج که روز دوشنبه در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد، اظهار داشت که تفاوت بین میزان آنتی‌بادی را می‌توان با موارد زیر توضیح داد:

مقدار بیشتر ماده فعال در واکسن مدرنا ۱۰۰ میکروگرم، در مقابل ۳۰ میکروگرم در واکسن فایزر-بیونتک وجود دارد. همچنین فاصله بین دوز‌های واکسن مدرنا چهار هفته است و در مقابل بین دو دوز فایزر-بیونتک سه هفته زمان بوده است.

در بررسی افراد در سیستم بهداشت کلینیک مایو در ایالات‌متحده از ماه ژانویه تا جولای نیز مشخص شد که واکسن مدرنا در مقایسه با فایزر دو برابر بیشتر در برابر عفونت‌های SARS-CoV-۲ ریسک ابتلا را کاهش می‌دهد. این نتایج در یک مطالعه جداگانه و پیش از انتشار و بررسی مشابه در تاریخ ۹ اوت منتشر شد.

این خبر خوبی برای مدرنا است که در هفته‌های گذشته درگیر خبر‌های مربوط به آلودگی واکسن‌هایش بود.

واکسن مدرنا مانند فایزر، بر پایه mRNA ساخته‌شده است و هر دو در دو دوز با فاصله زمانی تزریق می‌شوند.


شماره خبر 75723 - 2021/09/01
برچسب‌ها:,
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com