بدون دیدگاه
2021/09/01 - 11:10

شعله‌ور شدن مجدد آتش در تالاب انزلی/ هواپیمای اطفای حریق وارد گیلان می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به شعله‌ور آتش در نیزارهای تالاب انزلی از عصر سه‌شنبه گفت: هواپیمای ایلوشین با قابلیت حمل ۴۰ هزار لیتر آب در ساعات اولیه صبح چهارشنبه در فرودگاه رشت می‌نشیند، که بسیار می‌تواند به اطفای کامل حریق کمک کند.

به گزارش خبر راست و به نقل از فارس از رشت، فریبرز مرادی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۹۵ درصد حریق تالاب انزلی تا ظهر امروز مهارشده بود، اظهار کرد: از عصر دوشنبه  ۱۲ هکتار از اراضی تالاب انزلی دچار حریق شد که با تلاش‌های صورت گرفته تا ظهر امروز  ۹۵ درصد حریق ایجادشده در نیزارها مهار شد.

وی با اشاره به شعله‌ور آتش نیزارهای تالاب انزلی از عصر سه‌شنبه گفت: علیرغم اطفای هوایی آتش توسط بالگرد هلال‌احمر ولی متأسفانه موفق به اطفای کامل آتش نشده و از ظهر سه‌شنبه با وزش باد نیزارهای تالاب انزلی دچار آتش‌سوزی دوباره شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان ورود هواپیمای ایلوشین و چند بالگرد اطفای حریق را مورد تأکید قرار داد و افزود: تالاب انزلی یک سرمایه ملی بوده و باید از آن به بهترین نحو محافظت شود، لذا در این خصوص امکان ریسک وجود ندارد به این منظور برای مهار کامل آتش درخواست اعزام هواپیمای ایلوشین از سازمان امداد هوایی و چند بالگرد اطفا نیز به گیلان را کردیم.

به گفته مرادی هواپیمای ایلوشین در ساعات اولیه صبح چهارشنبه در فرودگاه رشت نشسته و قابلیت  حمل ۴۰ هزار لیتر آب را دارد که بسیار می‌تواند به اطفای کامل حریق کمک کند.


شماره خبر 75698 - 2021/09/01
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com