10 اسفند 1402

پیکر بیست‌ و دومین معدنچی به زودی به خارج از معدن منتقل می‌شود

به گزارش خبرراست، رضا مروتی اظهارکرد: عملیات امداد و نجات از ساعات اولیه وقوع حادثه آغاز شد و تا کنون ادامه دارد.همچنین با همکاری تیم های مختلف امداد و نجات و گروهی از معدن کاران متخصص پیکر 21 نفر از معدن خارج شده و پیکر 1 نفر نیز اخیرا شناسایی و به زودی به خارج از معدن انتقال داده می‌شود. در حقیقت طبق آمار اولیه از تعداد محبوس شدگان که 35 نفر بودند، پیکر22 نفر شناسایی و پیدا شده است.

وی ادامه داد: این معدن افقی و به طول تقریبی 1700 متر تونل اصلی است و دو راه انحرافی دارد که به کارگاه‌های استخراج می‌رسند.انفجار در طول 1400 متری اتفاق افتاده است و باعث تخریب دیواره‌ها و سقف شده و داربست‌ها ، تاسیسات نگه‌دارنده سقف و دیوارها نیز فروریخته است .

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با بیان اینکه تیم های مختلف مشغول کار آوار برداری هستند تا به کارگاه استخراج دوم برسیم و امیدواریم حامل خبرهای خوبی درآینده باشیم گفت: این حادثه در دوبخش انفجار ناشی از گازهای متصاعد شده در معدن و متصاعد شدن گاز منواکسیدکربن با غلظت بسیار بالا در معدن بوده است که منجر به جان باختن افرادی شده است.

مروتی در پایان گفت: گمانه‌زنی‌هایی که در خصوص علت این حادثه وجود دارد تصاعد گاز متان در حجم بالا و ایجاد جرقه حین کار بوده اما پیگیری علل آن مستلزم کارهای کارشناسی است.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *