بدون دیدگاه
2021/05/04 - 0:10

دمای هوای گیلان بین ۵ تا ۱۲ درجه کاهش می یابد

پیش بینی آسمانی آفتابی همراه با افزایش دمای هوا در گیلان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از روز چهارشنبه تا اوایل هفته آینده بتدریج دمای هوای استان به طور متوسط بین ۵ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

به گزارش خبر راست، به نقل از ایرنا؛ شبنم هادی نژاد عصر دوشنبه با بیان اینکه پیش بینی ها بیانگر افزایش دما برای فردا (سه شنبه) در بیشتر نقاط استان است، افزود: اما از روز چهارشنبه سامانه جدید بارشی و خنک وارد استان می شود که شرایط برای افزایش ابر، کاهش دما و در بعضی ساعات وزش باد،  بارندگی و رعد و برق(پاره ای نقاط شدید) و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ تا اوایل هفته آینده مهیاست.

وی عنوان کرد : با فعالیت این سامانه بارشی احتمال آسیب به سازه های سست بنیان شهری و روستایی، آبگرفتگی، بالاآمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، احتمال جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، رانش و لغزش و برخورد صاعقه و سقوط درختان دور از انتظار نیست.

وی مردم از خواست از استقرار در حاشیه رودخانه ها بویژه در ساعات بعدازظهر و شب در مدت فعالیت این سامانه بارشی بپرهیزند؛ ضمن آنکه کوهنوردان نیز برای فعالیت های کوهنوردی احتیاط لازم را داشته باشند.

هادی نژاد گفت: در زمان بارندگی و رعد و برق نیز افراد در مزرعه، ارتفاعات و زیر درختان مراقب باشند و در جایی امن پناه بگیرند.

به گفته سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارندگی در فومن با ۱۶.۴ بوده است.

بیشترین و کمترین دما نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب مربوط به سیاهکل با ۲۵.۵ درجه و اسب ونی با هفت درجه سانتی گراد بالای صفر بوده است.


شماره خبر 73492 - 2021/05/04
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com