بدون دیدگاه
2021/03/17 - 16:56

مهریه بیش از ۵ سکه زندان نخواهد داشت

به گزارش خبر راست، به نقل از تسنیم: نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، با اشاره به طرح جیدد نمایندگان درباره مهریه گفت: براساس این طرح مهریه بیش از ۵ سکه زندان نخواهد داشت. حجت‌الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تشریح طرح جدید نمایندگان درباره مهریه، اظهار داشت: براساس […]

به گزارش خبر راست، به نقل از تسنیم: نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، با اشاره به طرح جیدد نمایندگان درباره مهریه گفت: براساس این طرح مهریه بیش از ۵ سکه زندان نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تشریح طرح جدید نمایندگان درباره مهریه، اظهار داشت: براساس این طرح مهریه بیش از ۵ سکه زندان نخواهد داشت.
وی یادآور شد: در مجلس دهم قانونی درباره مهریه مصوب شد که بالای ۱۱۰ سکه مهریه زندان نخواهد داشت.

نایب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه سال‌های قبل قیمت سکه تا حدودی متعادل بود، گفت: اما اکنون قیمت سکه بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان نوسان دارد و اشخاص بدهکار مهریه نمی‌توانند این مبلغ را پرداخت کنند. بدهکاران مهریه به جای زندان باید آزاد باشند تا بتوانند کار کنند و بدهی خود را بپردازند.

حجت‌الاسلام نوروزی اظهار داشت: طرح مذکور در حال بررسی در کارگروه کمیسیون است اما به دلیل بررسی بودجه فعالیت کمیسیون‌ها متوقف شده است که در سال آینده ارزیابی این طرح ادامه خواهد یافت و پس از اتمام بررسی و تصویب آن در کمیسیون، طرح برای رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه خواهد شد.


شماره خبر 72445 - 2021/03/17
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com