بدون دیدگاه
2021/02/22 - 10:55

از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ؛

آمار رسمی قربانیان کرونا در گیلان اعلام شد / بیش از ۱۷۵۰ نفر!

ارسلان سالاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به بستری بیش از ۳۲ هزار نفر بر اثر کرونا در استان گفت: بیش از هزار و ۷۵۰ نفر در گیلان طی یک سال اخیر، بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند. به گزارش خبر راست،  به نقل از مهر، ارسلان سالاری با اشاره به اینکه در […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به بستری بیش از ۳۲ هزار نفر بر اثر کرونا در استان گفت: بیش از هزار و ۷۵۰ نفر در گیلان طی یک سال اخیر، بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

به گزارش خبر راست،  به نقل از مهر، ارسلان سالاری با اشاره به اینکه در آستانه یک سالگی بحران کرونا قرار داریم، افزود: از سال گذشته تاکنون در کلیه بیمارستان‌های گیلان۳۲ هزار بیمار کرونایی بستری داشتیم که ۱۰۰ هزار نفر تست پی سی آر و ۴۰ هزار نفر نیز تست رپید انجام دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هم اکنون ۳۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، بیان کرد: ۷۴ نفر از این افراد در آی‌سی‌یو بوده و ۲۶ نفر از بیماران نیز بدحال هستند.

وی با اشاره به اینکه گیلان جز اولین استان‌های درگیر کرونا بود که به دلیل ضعف زیرساخت‌ها و بالا بودن شدت و کمیت کرونا خسارت‌های زیادی دید، افزود: در حال حاضر، ۵۰ تا ۷۰ نفر در گیلان ماهانه بر اثر ابتلاء به کرونا فوت می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان عنوان کرد: ۱۸۰ هزار نفر از ۳۰۰ هزار سالمند استان گیلان به صورت تلفنی پایش شدند و ۲۵۰۰ نفر نیاز به مراقبت داشتند و ۶۲۵ نفر نیز تحت قرنطینه قرار گرفتند.


شماره خبر 71922 - 2021/02/22
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com