بدون دیدگاه
2021/01/12 - 11:17

سازمان جهانی بهداشت:

مصونیت جمعی در برابر کرونا در سال ۲۰۲۱ محقق نمی شود

سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: مصونیت جمعی در برابر بیماری کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۱ اتفاق نخواهد افتاد. به گزارش خبر راست،  محققان سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) هشدار دادند: انجام واکسیناسیون گسترده نمیتواند موجب مصونیت جمعی در سال جاری شود. از یک سال پیش و تایید اولین مورد فوت ناشی از کروناویروس در […]

سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: مصونیت جمعی در برابر بیماری کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۱ اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش خبر راست،  محققان سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) هشدار دادند: انجام واکسیناسیون گسترده نمیتواند موجب مصونیت جمعی در سال جاری شود.

از یک سال پیش و تایید اولین مورد فوت ناشی از کروناویروس در چین بیش از ۹۱ میلیون نفر در جهان به کروناویروس آلوده شده و بیش از ۱٫۹ میلیون نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده اند. چین به نسبت زیادی توانسته ویروس را کنترل کند اما همچنان مواردی از ابتلای بومی در این کشور گزارش شده است.

همچنین موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در سراسر اروپا به ویژه انگلیس که با شیوع سویه جهش یافته کروناویروس مواجه است روند افزایشی خود را دارد. روسیه روز یکشنبه اولین مورد از ابتلا به کروناویروس انگلیسی را که به گفته محققان از قدرت سرایت بیشتری برخوردار است، شناسایی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس الرت، یکی از محققان ارشد سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است: برای تولید و توزیع میزان کافی از واکسن به منظور جلوگیری از گسترش ویروس به زمان زیادی نیاز است و به نظر نمی رسد در سال ۲۰۲۱ بتوان به سطح مطلوبی از مصونیت جمعی در برابر ویروس دست پیدا کنیم.


شماره خبر 70502 - 2021/01/12
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com