بدون دیدگاه
2021/01/10 - 12:13

فشار کاخ سفید باعث تایید زودهنگام واکسن کرونای فایزر شد

طبق گزارش واشنگتن پست، تهدید رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا توسط مقامات کاخ سفید باعث تسریع روند تائید واکسن فایزر در این کشور شده است. به گزارش خبر راست،  گزارش‌ها حاکی از این است که فشارهای وارده از سمت کاخ سفید باعث تایید زودهنگام واکسن فایزر برای استفاده در آمریکا شده است؛ “مارک میدوز”، […]

طبق گزارش واشنگتن پست، تهدید رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا توسط مقامات کاخ سفید باعث تسریع روند تائید واکسن فایزر در این کشور شده است.

به گزارش خبر راست،  گزارش‌ها حاکی از این است که فشارهای وارده از سمت کاخ سفید باعث تایید زودهنگام واکسن فایزر برای استفاده در آمریکا شده است؛ “مارک میدوز”، رئیس ستاد کاخ سفید اقدام به تهدید رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) کرده است که استفاده از واکسن فایزر را مجاز اعلام کند و یا استعفا دهد.

پایگاه خبری “واشنگتن پست” در این‌باره نوشت: اخطار داده شده توسط “میدوز” به سازمان غذا و داروی آمریکا در تایید استفاده اضطراری واکسن فایزر در این کشور باعث شد تا روند تایید این واکسن تسریع شود.

پیشتر نیز “دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی از روند تایید واکسن فایزر در این سازمان ابراز تاسف کرده بود: «FDA یک لاک‌پشت پیر و کند است.»

یک مقام ناشناس در آمریکا نسبت به دستور رئیس ستاد کاخ سفید در مصاحبه با رویترز گفت: «اظهارات میدوز در رابطه با استعفا خط قرمز نبود اما بیشتر یک تهدید بود تا سازمان غذا و داروی آمریکا تاخیر‌ها را متوقف کند و روند تاییدیه واکسن را تسریع کند.»

کاخ سفید درباره این موضوع تاکنون هیچ اظهار نظری نکرده است.


شماره خبر 70418 - 2021/01/10
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com