بدون دیدگاه
2021/01/04 - 14:30

جزییات لایحه «حفظ کرامت زنان» منتشر شد

پایگاه خبری جماران، بخشی از جزییات لایحه «حفظ کرامت زنان» را منتشر کرد. به گزارش خبر راست،  در بخش‎هایی از این لایحه آمده است:هر رفتار که به جهت جنسیت یا موقعیت آسیب‎پذیر یا نوع رابطه مرتکب، بر زن واقع شود و موجب ورود آسیب یا ضرر به جسم یا روان یا شخصیت، حیثیت و یا […]

پایگاه خبری جماران، بخشی از جزییات لایحه «حفظ کرامت زنان» را منتشر کرد.
به گزارش خبر راست،  در بخش‎هایی از این لایحه آمده است:هر رفتار که به جهت جنسیت یا موقعیت آسیب‎پذیر یا نوع رابطه مرتکب، بر زن واقع شود و موجب ورود آسیب یا ضرر به جسم یا روان یا شخصیت، حیثیت و یا محدودیت یا محرومیت از حقوق و آزادی های قانونی وی گردد، به عنوان خشونت تلقی می‎شود.

مابه‎التفاوت دیه زنان سرپرست خانواری که به قتل می‎رسند یا آسیب جسمی به آنها وارد می‎شود، به اندازه دیه مردان از بیت‎المال پرداخت خواهد شد.

هرگاه مردی بر خلاف تمایل زنی با ارسال پیام‎های نامتعارف به وسیله سامانه‎های مخابراتی و فضای مجازی موجب آزار روحی یا روانی وی شود، به جزای نقدی درجه ۷ محکوم می‎شود و در صورتی که پیام‎ها و تصاویر ارسالی مستهجن باشد، به جزای نقدی درجه ۶ و در صورت تکرار به جزای نقدی درجه ۵ محکوم می‎شود.

اگر مردی با علم به اینکه زنی در علقه زوجیت دیگری است، با وعده ازدواج به وی پیشنهاد طلاق دهد، به حبس درجه ۷ و چنانچه منتهی به طلاق گردد، به حبس درجه ۸ محکوم می شود.


شماره خبر 70273 - 2021/01/04
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com