بدون دیدگاه
2021/01/02 - 14:14

پیش بینی هواشناسی؛

بارش باران و برف در راه استان گیلان است

روند افزایش دما تا پایان هفته در گیلان

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به نفوذ سامانه جدید بارشی از ظهر فردا، گفت: شرایط برای بارش پراکنده باران در مناطق جلگه ای و برف در ارتفاعات استان فراهم می شود. به گزارش خبر راست،  به نقل از مهر؛ محمد دادرس به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی اشاره و اضافه کرد: بررسی این الگوهای […]

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به نفوذ سامانه جدید بارشی از ظهر فردا، گفت: شرایط برای بارش پراکنده باران در مناطق جلگه ای و برف در ارتفاعات استان فراهم می شود.
به گزارش خبر راست،  به نقل از مهر؛ محمد دادرس به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی اشاره و اضافه کرد: بررسی این الگوهای نشان دهنده استقرار جوی غالباً پایدار در منطقه است.وی افزود: با توجه به این الگوها برای امروز (شنبه) آسمان اکثر نقاط استان گیلان به ویژه در ساعات صبح و شب مه آلود پیش بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان در ادامه با اشاره به نفوذ تدریج سامانه بارشی از فردا (یکشنبه) به منطقه، گفت: با نفوذ این سامانه شرایط برای ناپایداری هوا، ابرناکی و بارش باران در برخی مناطق استان گیلان فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: وزش باد، کاهش نسبی دما و بارش برف در ارتفاعات بارش برف تا اوایل روز سه شنبه پیش بینی می‌شود.

دادرس با اشاره به اینکه بارش‌های ناشی از ورود این سامانه بارشی قابل ملاحظه نبود و تا روز دوشنبه به صورت پراکنده در برخی نقاط استان گیلان فعال خواهد بود، گفت: دریا نیز امروز برای فعالیت‌های مرتبط دریانوردی و صید و صیادی مناسب است.

وی با بیان اینکه آسمان امروز شهر رشت مرکز استان گیلان نیز صاف تا قسمتی ابری، احتمال مه گاهی همراه با افزایش ابر، وزش باد و افزایش نسبی دما پیش بینی شده است، گفت: دمای شهر رشت نیز بین ۲ تا ۱۷ درجه سلسیوس در نوسان است


شماره خبر 70198 - 2021/01/02
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com