به گزارش خبر راست،  حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم بهره برداری رسمی از ۲۵ پروژه وزارت نیرو در حوزه احداث سد و نیروگاه در ۵ استان کشور گفت: دریاچه ارومیه به عنوان نگین سبز منطقه زندگی مردم غرب کشور را تضمین می کند و امروز کار بزرگی در مسیر احیای آن انجام گرفت.

رئیس جمهور با برشمردن دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه سدسازی اظهارداشت: شمار سدهای کشور در ابتدای فعالیت دولت یازدهم، ۱۴۴ سد بود که این رقم در پایان دولت دوازدهم به ۲۰۱ سد خواهد رسید و امروز چهل و هشتمین سد از مجموع ۵۷ سدی که تا پایان این دولت به بهره برداری می رسد، افتتاح شد.

رئیس جمهور گفت: در حوزه ایجاد شبکه های آبیاری، طی هشت سال گذشته ۳۳۳ هزار هکتار شبکه آبیاری ایجاد شده است. در این دولت ۵۶ تصفیه‌خانه شهری و ۱۰۱ تصفیه‌خانه فاضلاب به ثمر می نشیند که این اقدامات زیربنایی برای توسعه صنعت، کشاورزی و خودکفایی و امنیت مردم نقش مهمی دارد.

روحانی در ادامه ضمن قدردانی از وزارت نیرو، شرکت‌های خصوصی و جوانان و مهندسین کشور اظهارداشت: ما امروز در برابر خودمان دو عرصه مهم داریم. نخستین عرصه مقاومت در برابر جنگ اقتصادی است؛ جنگی که از سال ۹۷ بر ما تحمیل کردند.

رئیس جمهور تاکید کرد: ترامپ مثل صدام بود، صدام هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد و سرنگون شد و ترامپ سه سال جنگ اقتصادی را بر ما تحمیل کرد و در هفته‌های آینده از حکومت سرنگون می‌شود او به خاطر جنایت‌ها و ظلمی که کرد، یک آدم بی‌آبرویی در تاریخ خواهد بود.

روحانی گفت: یکی از ظلم‌های غیرقابل گذشت او شهادت شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس بود. او خیلی جنایت و آدم‌کشی کرد ولی این دو مورد، دو موردی است که یادمان نخواهد رفت. اینها باید بدانند این داغ بر دل ما بود و برای همیشه در سینه ما هست و انتقام این خون را ملت‌های منطقه‌ و ملت ایران یک روز مناسبی از آنها خواهند گرفت.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای افزایش مقاومت، باید همدیگر و دولت را تقویت کنیم، افزود: هر کس دولت را تضعیف کند و بگوید من ضد آمریکا هستم، از آن دروغ‌های شاخدار گفته است، اگر کسی ضد آمریکاست باید در شرایط جنگ اقتصادی که دولت در میدان جنگ است و به تعبیری رئیس جمهور فرمانده این جنگ است، دولت را تقویت کند.

وی اظهارداشت: ما در میدان جنگ در حال جنگ با آمریکا هستیم و اگر کسی آمد و این دولت را تضعیف کرد، او چه بخواهد چه نخواهد حامی و طرفدار آمریکاست و هر کس در این شرایط، بخواهد به روند توسعه کشور، بخش خصوصی، بازرگانان، واردکنندگان، صادرکنندگان و همه تلاشگران در صنعت و خدمات ضربه بزند، او از آمریکا حمایت کرده است.

روحانی تاکید کرد: امروز روزی است که باید برای توسعه کشور همه همدیگر را یاری کنیم و امروز روز وحدت است، هر کس وحدت و اتحاد را بشکند و فاصله و اختلاف درست کند، طرفدار آمریکاست.