بدون دیدگاه
2020/12/29 - 13:45

سخنگوی دولت:

 اختلال در GPS با حادثه برای کوهنوردان ارتباط نداشته / شرایط بد جوی عامل حادثه بوده

سخنگوی دولت در پی جانباختن جمعی از کوهنوردان کشور در ارتفاعات شمال تهران وتکنش نشان داد و اعلام کرد رییس جمهور در خصوص این حادثه، دستور پیگیری دادند و مقرر شد ستاد پیشگیری توسط فدراسیون کوهنوردی و زیرنظر ستاد بحران استان تهران فعال شود. به گزارش خبر راست، پاسخ سخنگوی دولت: من ابتدا مصیبت جان […]

سخنگوی دولت در پی جانباختن جمعی از کوهنوردان کشور در ارتفاعات شمال تهران وتکنش نشان داد و اعلام کرد رییس جمهور در خصوص این حادثه، دستور پیگیری دادند و مقرر شد ستاد پیشگیری توسط فدراسیون کوهنوردی و زیرنظر ستاد بحران استان تهران فعال شود.

به گزارش خبر راست، پاسخ سخنگوی دولت: من ابتدا مصیبت جان باختن دوازده نفر از هموطنانمان را در حادثه روز جمعه ارتفاعات تهران به خانواده، پدران و مادران، همسران و فرزندان و بستگان آنها تسلیت عرض می کنم و از خداوند برای آنها آرزوی صبر دارم.
اینجا لازم می دانم جان باختن یک رسانه ای دیرین و از بنیانگذاران خبرگزاری ایسنا را به جامعه خبری و رسانه ای و همه کارکنان ایسنا تسلیت ویژه عرض کنم.
دکتر سید مصطفی فاطمی، یک  چهره صمیمی و صدیق و یک  پزشک خلاق و همراه مردم را از زمانی که در انجمن اسلامی علوم پزشکی دانشگاه تهران فعال بود به یاد می آورم. تلاشهای او و مدیران ابتدایی ایسنا که با دستانی خالی این خبرگزاری را بنا نهادند، فراموش نخواهم کرد.روحش سرشار از رحمت الهی باشد.
موضوع سوال در هیات دولت مورد بحث قرار گرفت. همیشه کوه در زمانی که برف می آید پرجاذبه می شود. به همین دلیل و به علت محدودیت های کرونایی و تعطیلی مراکز تفریحی، متاسفانه پنج شنبه و جمعه این هفته جمعیت بی سابقه ای علیرغم اطلاعیه های هشدار آمیز به کوه رفته  بودند.
سازمان هواشناسی اواسط هفته گذشته از طریق رسانه ملی هشدارهای لازم را داده بود. علاوه بر آن ستاد بحران استان تهران، سازمان هلال احمر و فدراسیون کوهنوردی هم به طور جداگانه اطلاعیه های هشدارآمیز منتشر کرده بودند.با صحبتی که با رئیس فدراسیون کوهنوردی داشتم اعلام کرد به رغم وجود اخلال در GPS در برخی روزها، موضوع اختلال در GPS با حادثه روز جمعه که برای کوهنوردان و شهروندان کشور رخ داده ارتباط نداشته است.  در این خصوص با وزارت ارتباطات هم صحبت کردم. روز جمعه  GPS  اختلالی نداشته است .
ساعت ۱۱ صبح روز جمعه بادی با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت و در دمای منفی ۳۰ درجه آمده که هم دما را به منفی ۷۰ رسانده و هم باعث شده باد شدید برخی افراد را جابجا کند.
اولین تماسهای مردمی به هلال احمر ساعت ۱۳ واصل شده است. بنابراین شرایط بد جوی عامل این حادثه بوده است.
رییس جمهور در خصوص این حادثه، دستور پیگیری دادند و مقرر شد ستاد پیشگیری توسط فدراسیون کوهنوردی و زیرنظر ستاد بحران استان تهران فعال شود.
البته موضوع اختلال در GPS از قبل با دستور رئیس جمهور در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی است.

شماره خبر 70075 - 2020/12/29
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com