بدون دیدگاه
2020/12/29 - 10:41

سفیر ایران در عراق:

از هیچ طرفی در هدف قرار دادن سفارت آمریکا حمایت نمی کنیم / انتقام از ترور سردار سلیمانی، لزوما نظامی نیست

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اعلام کرد که کشورش عراق را به مکانی برای تسویه حساب‌ها قرار نداده است. به گزارش خبر راست، به نقل از خبرگزاری ها، «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت‌وگو با برنامه «الابعاد» اعلام کرد که روابط ایران با دولت الکاظمی سازنده و در همه زمینه‌ها […]

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اعلام کرد که کشورش عراق را به مکانی برای تسویه حساب‌ها قرار نداده است.

به گزارش خبر راست، به نقل از خبرگزاری ها، «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت‌وگو با برنامه «الابعاد» اعلام کرد که روابط ایران با دولت الکاظمی سازنده و در همه زمینه‌ها مثبت است.

مسجدی با بیان اینکه نخست وزیر عراق دوست قدیمی ایران است، افزود: ایران به نخست وزیری که با رای گیری نمایندگان پارلمان بر سر کار آمده است، احترام می‌گذارد.

مسجدی تصریح کرد، اگر منظور از نفوذ ایران محبت زیاد عراقی‌ها به ما است، ما خود با آن موافق هستیم. مردم ایران نیز مردم عراق را دوست دارند و این متقابل و مشترک است. ایران کشور عراق را به مکانی برای تسویه حساب‌ها تبدیل نکرده است.

ایرج مسجدی تأکید کرد که پاسخ ایران به ترور شهید سلیمانی به صورت مستقیم علیه پایگاه آمریکایی صورت گرفت و پس از این پاسخ، تنش بین ایران و آمریکا کاهش یافته است. آمریکا مسئول تحرکات ما در حمله موشکی به پایگاه آمریکایی در عراق است.

وی افزود: ما خواستار دخالت در امور عراق نیستیم و هرگز سیاست خود را به این کشور دیکته نخواهیم کرد.

مسجدی با اشاره به آتش زدن کنسولگری ایران در جریان تظاهرات گفت که این حادثه تأسف بار است؛ چراکه کنسولگری‌ها خدمات ارائه می دهند و باید از مصونیت ویژه برخوردار باشند.

وی هرگونه دست داشتن ایران در حملات راکتی به سفارت آمریکا را رد کرد و افزود: ایران به هیچ وجه در هدف قرار دادن سفارت آمریکا نقش نداشته است و ما نمی‌دانیم چه کسی سفارت آمریکا را هدف قرار می‌دهد. ما چنین اقدامی را هیچ گاه نمی‌پذیریم و از هیچ طرفی در هدف قرار دادن سفارت آمریکا حمایت نمی‌کنیم. نمی‌خواهیم عراق میدانی برای جنگ با آمریکا باشد.

مسجدی همچنین با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت که این ترور یک «جنایت تاریخی» است و ایران حق انتقام از آمریکایی ها را برای خود محفوظ نگه می دارد.

سفیر ایران در بغداد با بیان اینکه انتقام از جنایت ترور شهید حاج قاسم سلیمانی، لزوما نظامی نیست، تأکید کرد که اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه به معنای انتقام است.


شماره خبر 70052 - 2020/12/29
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com