5 اسفند 1402

حضور اساتید دانشگاه گیلان در نمایشگاه کتاب پاریس

به گزارش خبرراست، سی و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس که از ۲۴ تا ۲۷ مارس ۲۰۱۷ (۴ تا ۷ فروردین ۱۳۹۶) در محل نمایشگاه‌های پورت دو ورسای پاریس در کشور فرانسه برگزار شد که فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه دربازدید از غرفه های شرکت کننده در این نمایشگاه، در غرفه جمهوری اسلامی ایران حضور یافته و از آثار به نمایش گذاشته شده بازدید کرد.

در این نمایشگاه غرفه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر ایران با حضور ناشران منتخب دانشگاه ها به نمایش آثاری در حوزه‌های ایران‌شناسی، دفاع مقدس، دین و مذهب، ادبیات کهن و معاصر ایران، کودک و نوجوان پرداخت.

غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه، شاهد برنامه‌های مختلفی از جمله روز نشر دانشگاهی، دیدار و گفتگو با استادان دانشگاهی ایرانی و رونمایی از آثار منتخب دانشگاهی بود و همچنین نشست «نشر دانشگاهی ایران و ضرورت تعامل با ناشران دانشگاهی بین‌المللی» با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه و با حضور استادان دانشگاه‌های گیلان، فردوسی مشهد، تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، اصفهان و شیراز در خانه فرهنگ ایران برگزار شد.

گفتنی است دکتر علی باستی معاون دانشجویی و دکتر علی بانی مدیر مرکز همکاری های علمی و روابط بین الملل به نمایندگی از دانشگاه گیلان در این نمایشگاه حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *