بدون دیدگاه
2017/07/19 - 13:24

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی؛

گیلان مهد شطرنج ایران است

مراسم اختتامیه دومین دوره از رقابت های بین المللی شطرنج جام ستارگان با برتری تیم منتخب ستارگان جهان در نتیجه انفرادی ۲۵ بر ۲۴ونتیجه تیمی ۸ بر۶ به پایان رسید

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه درخشش شطرنج بازان ایرانی در این مسابقات بین المللی قابل تحسین است،گفت:گیلان مهد شطرنج ایران است. به گزارش خبر راست، مراسم اختتامیه دومین دوره از رقابت های بین المللی شطرنج جام ستارگان با برتری تیم منتخب ستارگان جهان در نتیجه انفرادی ۲۵ بر ۲۴ و نتیجه تیمی […]

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه درخشش شطرنج بازان ایرانی در این مسابقات بین المللی قابل تحسین است،گفت:گیلان مهد شطرنج ایران است.

به گزارش خبر راست، مراسم اختتامیه دومین دوره از رقابت های بین المللی شطرنج جام ستارگان با برتری تیم منتخب ستارگان جهان در نتیجه انفرادی ۲۵ بر ۲۴ و نتیجه تیمی ۸ بر ۶ به پایان رسید.

در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات که با حضور رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی،رییس و دبیر فدراسیون شطرنج، مدیر کل ورزش و جوانان استان، اعضای شوراهای شهر و روستاهای گیلان، مسوولان منطقه ای و استانی، ورزشکاران و پیشکسوتان شطرنج در مرکز همایش ها و نمایشگاه های این منطقه برگزار شد و در پایان از بازیکنان شرکت کننده در رقابتهای بین المللی شطرنج جام ستارگان و ۱۵ بازیکن برتر مسابقات ستارگان نوجوانان ایران از سوی مقامات حاضر تجلیل شد.

مهندس مسرور،مدیرعامل سازمان در این مراسم با تشریح جایگاه خوب شطرنج در گیلان و ایران اظهار کرد:استان گیلان مهد شطرنج کشور محسوب می شود و در حال حاضر دو بازیکن ارزنده از استان در تیم منتخب ایران حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه اختلاف ریتینگ تیم ایران و منتخب جهان در این رقابت ها ۱۶۰ امتیاز بود عنوان کرد:با وجود این اختلاف ریتینگ تیم منتخب جهان تنها با یک امتیاز توانست برنده این دوره از رقابت ها باشد و می توان گفت با توجه به سطح بالای این دوره از رقابت ها تیم منتخب ایران بسیار توانمند و بسیار فراتر از حد انتظار ظاهر شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تشریح برنامه های حمایتی سازمان متبوع خود از حوزه ورزش اعلام کرد:معتقدیم حمایت از ورزش علاوه کاهش ناهنجاریهای اجتماعی می تواند به توسعه اقتصاد پویا کمک کند و یکی از سیاست های سازمان منطقه آزاد انزلی برگزاری و میزبانی مسابقات ورزشی در بالاترین سطح ممکن است و تا پایان امسال نیز چندین رقابت ورزشی در سطح ملی و بین المللی به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد.

وی به میزبانی منطقه آزاد انزلی از مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی از دیگر برنامه های این سازمان اشاره کرد و افزود: با توجه به استعدادهای فراوان موجود،استان گیلان می تواند در عرصه های مختلف ورزشی حرف زیادی برای گفتن داشته باشد.

در ادامه این مراسم رییس فدراسیون شطرنج،مدیر کل ورزش و جوانان گیلان،احسان قائم مقامی و کاپیتان تیم منتخب جهان از دیگر سخنرانان این مراسم اختتامیه بودند که از میزبانی مناسب منطقه آزاد انزلی،برگزاری نظام مند و با کیفیت مسابقات، حمایت این سازمان از توسعه ورزش و فرآهم نمودن امکان رقابت بزرگان شطرنج جهان و ایران تقدیر و تشکر کردند.

لازم بذکر است با توجه به نتایج بازیهای هفت روزه، پرهام مقصودلو از ایران در این دور از رقابت ها به عنوان برترین شطرنج باز معرفی و در پایان این مراسم با اهدای تندیس یادمان و مدال های نفرات برتر مسابقات به ترتیب یه بازیکنان منتخب جهان و ایران و نفرات برتر رده های مختلف مسابقات ستارگان نوجوان ایران  به نفرات برتر تجلیل شد.

دومین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام ستارگان به میزبانی منطقه آزاد انزلی با حضور هفت نفر از برترین شطرنج بازان مطرح بین المللی و تیم منتخب ایران و همچنین نخستین دوره شطرنج ستارگان نوجوان ایران با حضور ۱۲۰شطرنج باز از بیستم لغایت بیست و هفتم تیر ماه امسال در مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی این منطقه برگزار شد.


شماره خبر 6762 - 2017/07/19
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com