بدون دیدگاه
2020/10/05 - 11:38

نرخ ارز در صرافی ملی امروز ۱۴ مهر ۹۹|دلار به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت

قیمت ارز در بازار امروز ۹۸/۱۰/۲۵

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان تعیین شده است. به گزارش خبر راست، به نقل از تسنیم تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن […]

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش خبر راست، به نقل از تسنیم تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای، آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی‌های غیربانکی و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

سیاست های بازارساز موقتا در روز نخست اجرای طرح در بازار جواب داد و دلار با کاهش ۱۰۰۰ تومانی همراه شد؛ دلار از ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان به ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان در پایان معاملات کاهش یافت.

اما روند نزولی در بازار خیلی دوام نداشت و  مجدداً بازار ارز با تشدید نوسانات همراه بوده و است؛ این درحالی است که در روزهای گذشته بازارساز به منظور کاهش اختلاف نرخ رسمی دلار با بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی را بیش از ۳ هزار تومان  افزایش داد.

از ابتدای هفته مسیر قیمتی بازار نزولی شده و قیمت انواع ارز با کاهش همراه شده است؛ برهمین اساس نیز قیمت دلار در بازار آزاد و رسمی کاهش چشم گیر داشته است، دلار در صرافی های رسمی از کانال ۲۸ هزار تومان طی یکی دو روز گذشته به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشته است.

قیمت دلار امروز در صرافی های بانکی  ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان تعیین شده که نسبت به پنج شنبه هفته گذشته که دلار با قیمت  ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسید با کاهش حدوداً ۲ هزار تومانی همراه بوده است.

هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی ها با کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۶ هزار و ۸۵۰ تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل معادل ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان و قیمت خرید یورو ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.

گفتنی است، با افزایش بیش از ۳ هزار تومانی قیمت ارز در صرافی های بانکی و کاهش اختلاف قیمت ارز بازار آزاد و رسمی، بانک مرکزی ممنوعیت فروش ارز سهمیه ای را به هر کارت ملی برداشت؛ بنابراین صرافی ها به هر کارت ملی یک بار در سال ۲۲۰۰ دلار ارز سهمیه‌ای می فروشند. پیش از این با دستور بانک مرکزی فروش ارز سهمیه‌ای موقتاً در صرافی های بانکی متوقف شده بود.


شماره خبر 67527 - 2020/10/05

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com