بدون دیدگاه
2020/09/12 - 12:54

نگاهی به تخلفات صورت گرفته در پروژه چندمنظوره گیل لند

اختصاصی / به گزارش خبر راست، چندی پیش بود که امیرحسین علوی در صحن شورای شهر رشت با انتقاد از نحوه عقد قرارداد با سرمایه‌گذار پروژه چندمنظوره گیل لند مدعی بروز تخلف توسط شهردار رشت شد، به‌نحوی‌که وی عنوان داشت شورای شهر رشت در خصوص سهم سود ۱۰% از کل پروژه به شهردار برای عقد […]

اختصاصی / به گزارش خبر راست، چندی پیش بود که امیرحسین علوی در صحن شورای شهر رشت با انتقاد از نحوه عقد قرارداد با سرمایه‌گذار پروژه چندمنظوره گیل لند مدعی بروز تخلف توسط شهردار رشت شد، به‌نحوی‌که وی عنوان داشت شورای شهر رشت در خصوص سهم سود ۱۰% از کل پروژه به شهردار برای عقد قرارداد مجوز داده است، اما این قرارداد به نحوی تنظیم‌شده است که بنا به محاسبات خود سرمایه‌گذار نهایتاً ۳٫۵% سود به شهردار می‌رسد.

جالب آنکه این میزان سود شهرداری در شرایطی است که بجای شراکت در کل پروژه، شهرداری تنها در بخش پارک آبی سهیم بوده است، یعنی اگر اخلالی در این بخش به وجود بیاید شهرداری همان درآمد را نیز نخواهد داشت.

اما این پایان کار نبود، تخلفات دیگری نیز در این پروژه وجود داشت که علوی از سرمایه ثبتی ۱۰ میلیون تومانی این سرمایه‌گذار برای فراخوان سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی رونمایی کرد!

نکته دیگر تخلفات در این پروژه موضوع عدم انتقال قطعی سند به شهرداری رشت بوده است، یعنی سرمایه‌گذار در خصوص زمینی که هنوز سند مالکیت آن به نام شهرداری رشت صادر نشده و کاربری آن مشخص نبوده است قرارداد عقد کرده است که خود تخلفی دیگر محسوب می‌شود.

در مورد دیگر که برخی از کارشناسان مدعی آن شده است تخلف در قیمت‌گذاری است، به‌گونه‌ای که کارشناسان مدعی هستند برآورد هزینه ساخت این مجموعه بالاتر از مبالغ واقعی در آن زمان ارائه‌شده است!

تخلف دیگر در این پروژه انتخاب فردی به‌عنوان مشاور پروژه از سوی شهرداری است که هم در شرکت مشاور و هم در شرکت سرمایه‌گذار عضویت داشته است! این موضوع بر اساس قوانین تخلفی آشکار است.

حال با این تخلفات گسترده تکلیف این پروژه پرحاشیه چه خواهد شد؟ آیا بازهم می‌توان نسبت به این تخلفات آشکار و واضح چشم فروبست؟


شماره خبر 66522 - 2020/09/12

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com