بدون دیدگاه
2020/09/07 - 14:33

ماجرای نامه عضو شورای شهر در خصوص دلیل معافیت شهردار رشت از سربازی چیست؟!

اختصاصی / اگر شنیده‌ها در خصوص این موضوع که بند مربوط به معافیت حاج محمدی بند ۴ ماده ۳۹ باشد وی احتمالاً برای ادامه تصدی بر شهرداری رشت دچار مشکل خواهد شد، زیرا دلیل این نوع از معافیت، نقص عضو یا ابتلا به بیماری جسمی یا روانی است. یعنی در واقع شهردار رشت یا نقص عضوی داشته که اعضای شورا از آن بی‌اطلاع بوده‌اند، یا مبتلا به یک بیماری جسمی یا روانی است که کیفیت آن برابر با معافیت دائم از خدمت می‌باشد!

اختصاصی / به گزارش خبر راست، عصر یکشنبه نامه‌ای از سوی بهراد ذاکری سخنگو و عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر رشت خطاب به ریاست شورا منتشر شد.

در متن این نامه آمده بود با توجه به شبهات مطرح‌شده پیرامون دلایل معافیت سربازی شهردار رشت از آنجا که در صورت صحت شایستگی ایشان برای احراز مدیریت شهرداری کلان‌شهر تحت تأثیر قرار می‌گیرد، خواهشمند [است] در اسرع وقت از ایشان راجع به صحت‌وسقم شنیده‌ها و ارسال پاسخ سؤال بفرمایید و نتیجه را به اطلاع اعضاء برسانید.

ماجرا از این قرار است که تصویری از کارت معافیت ناصر حاج محمدی شهردار رشت در اختیار این تحریریه گذاشته شده است که نشان می‌دهد نوع معافیت حاج محمدی پزشکی ماده ۳۹ بوده است.

بر اساس قوانین مشمولان معافیت از خدمت وظیفه عمومی، ماده ۳۹ شامل چهار بند می‌شود که البته در تصویر مشخص نیست که نوع معافیت حاج محمدی کدام‌یک بوده است.

در شرح این ماده آمده است:
ماده ۳۹: مشمولان خدمت وظیفه عمومی از نظر وضع مزاجی و استعداد جسمی و روانی به چهار دسته به شرح زیر تقسیم می‌شوند:
۱- افرادی که از نظر جسمی و روانی سالم و قادر به انجام خدمت هستند.
۲- افرادی که به علت نقص عضو یا ابتلا به بیماری از سلامتی کامل برخوردار نبوده اما قادر به انجام خدمت در امور غیر رزمی هستند.
۳- افرادی که به علت عدم رشد یا ابتلا به بیماری موقتاً قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نیستند.
۴- مشمولانی که به علت نقص عضو یا ابتلا به بیماری جسمی یا روانی به‌طور دائم قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نیستند.

اگر شنیده‌ها در خصوص این موضوع که بند مربوط به معافیت حاج محمدی بند ۴ ماده ۳۹ باشد وی احتمالاً برای ادامه تصدی بر شهرداری رشت دچار مشکل خواهد شد، زیرا دلیل این نوع از معافیت، نقص عضو یا ابتلا به بیماری جسمی یا روانی است. یعنی در واقع شهردار رشت یا نقص عضوی داشته که اعضای شورا از آن بی‌اطلاع بوده‌اند، یا مبتلا به یک بیماری جسمی یا روانی است که کیفیت آن برابر با معافیت دائم از خدمت می‌باشد!


شماره خبر 66323 - 2020/09/07

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com