بدون دیدگاه
2020/09/01 - 1:52

نمایشی به نام افتتاح تصفیه‌خانه شیرابه زباله در سراوان!

اختصاصی / پیش‌ازاین ناصر حاج محمدی شهردار رشت بارها مدعی شده بود که بخش عمده‌ای از وقت خود را برای موضوع زباله سراوان گذاشته است که البته مهم‌ترین خروجی این میزان از وقت گذاشتن حاج محمدی به همین نیم لیتر در ثانیه ختم شده است!

اختصاصی / به گزارش خبر راست، در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت بود که حجت جذب و احمد رمضانپور نرگسی دو عضو شورای شهر رشت در خصوص واقعیت‌هایی از افتتاحیه تصفیه‌خانه شیرابه زباله سراوان سخن به میان آوردند.

حجت جذب در خصوص افتتاحیه این تصفیه‌خانه شیرابه زباله در سراوان بنا به یک پژوهش میزان شیرابه وارد شده از این سلول دفن زباله را ۳ الی ۱۱ لیتر شیرابه در ثانیه عنوان کرد، یعنی در گرم‌ترین روز سال حداقل ۳ لیتر در ثانیه و در پر بارش ترین روز سال حداقل ۱۱ لیتر شیرابه زباله در ثانیه وارد می‌شود.

پس‌ازاین اظهارنظر احمد رمضانپور ریاست شورا در توضیحات تکمیلی بنا به پژوهشی مستندتر که در جلسه شورای اداری استانداری گیلان نیز ارائه شده بود میزان شیرابه وارده از زباله‌های مدفون در سلول دفن را حداقل ۵ لیتر تا ۳۰ لیتر شیرابه در ثانیه عنوان کرد؛ یعنی در گرم‌ترین روز سال حداقل ۵ لیتر شیرابه زباله و در پر بارش ترین شرایط ۳۰ لیتر شیرابه زباله در این مدفن وارد رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود و در نهایت تالاب انزلی و دریای کاسپین می‌شود.

نکته مهم در این بین مطرح‌شدن موضوع قرارداد تصفیه‌خانه شیرابه زباله سراوان بود که تنها نیم لیتر بر ثانیه عنوان‌شده است! این یعنی با توجه به شرایط فوق با توجه به اینکه قرارداد تصفیه‌خانه شیرابه سراوان تنها نیم لیتر در ثانیه است و میزان ورودی شیرابه در گرم‌ترین روز سال بنا بر اعداد ارائه شده در صحن شورا حداقل ۵ لیتر در ثانیه می‌باشد، عملاً مراسم افتتاحیه تصفیه‌خانه شیرابه سراوان چیزی شبیه به یک شوخی و بازی رسانه‌ای و سیاسی است و کاری را به‌جای نمی‌برد.

گفتنی است پیش‌ازاین ناصر حاج محمدی شهردار رشت بارها مدعی شده بود که بخش عمده‌ای از وقت خود را برای موضوع زباله سراوان گذاشته است که البته مهم‌ترین خروجی این میزان از وقت گذاشتن حاج محمدی به همین نیم لیتر در ثانیه ختم شده است!

امید است که با پیگیری و تلاش مسئولین استانی ظرفیت این تصفیه خانه به میزان کاربردی افزایش یابد و معضل آلودگی رودخانه مرتفع گردد


شماره خبر 66078 - 2020/09/01
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com