بدون دیدگاه
2020/08/09 - 18:33

اظهارنظر یک نماینده مجلس دو هفته مانده به کنکور پرحاشیه ۹۹ | ظلم علی‌السویه است

عضو ناظر مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو با بیان اینکه کنکور ظلم علی‌السویه است، گفت: موسسات کنکوری عقل دانش‌آموزان را با روش‌های آموزشی خود از بین می‌برند. به گزارش خبر راست،  به نقل از ایسنا، مباحث پیرامون کنکور سال‌هاست ذهن دانش‌آموزان و مسئولین آموزش ‌و پرورش را به خویش مشغول کرده و در […]

عضو ناظر مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو با بیان اینکه کنکور ظلم علی‌السویه است، گفت: موسسات کنکوری عقل دانش‌آموزان را با روش‌های آموزشی خود از بین می‌برند.

به گزارش خبر راست،  به نقل از ایسنا، مباحث پیرامون کنکور سال‌هاست ذهن دانش‌آموزان و مسئولین آموزش ‌و پرورش را به خویش مشغول کرده و در حالی ‌که شماری از کارشناسان از مزایای آن سخن می‌گویند، شماری دیگر آن را عین ناعدالتی می‌نامند.

در خلال ۵ دهه اخیر مکررا مباحثی در رابطه با محاسن و معایب کنکور مطرح شده که در ادامه به بیان نظر عضو ناظر مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو ‌ متناسب با حال و هوای امروز کنکور می‌پردازیم.

مهرداد ویس‌کرمی عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای سنجش و پذیرش دانشجو در رابطه با حذف کنکور گفت: تصمیمات این‌چنینی باید با واقعیات جامعه تناسب داشته باشد. در جامعه‌ای که آشنابازی بیداد می‌کند و عدالت اجتماعی وجود ندارد، حذف کنکور تصمیم درستی نیست.

وی گفت: کنکور در شرایط بین بد و بدتر یک گزینه بد است، کسانی که می‌گویند کنکور حذف شود، هیچ راهکار جدی برای جایگزین آن نیاورده‌اند. در شرایط فعلی کسی جایگزین عادلانه‌ای که نخبگان جذب دانشگاه‌ها شوند و نه آن‌هایی که رانت و پارتی دارند، نداشته است.

ویس‌کرمی گفت: فعلا کنکور هست و واقعیتی تلخ است و گرچه گویای توانایی افراد نیست و ایرادهای اساسی به آن وارد بوده اما فعلا چاره همین برگزاری کنکور است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی گفت: اما اگر روشی جایگزین کنکور کنیم که صرفا هوش شناختی مورد ارزیابی قرار نگیرد و به مافیای مؤسسات کنکوری پایان دهد، قطعا کنکور را باید حذف شود. به نظر بنده مؤسسات کنکوری حتی عقل دانش‌آموزان را با این روش‌های آموزشی از بین می‌برند و عقلانیت و سواد به کسی نمی‌دهند و فقط تست ‌زدن را یاد می‌دهند و در واقع در همین مسیر برای خود تجارت راه انداخته‌اند.

ویس‌کرمی گفت: کنکور ظلم علی‌السویه است، باید راهکاری پیدا شود که این عوارضی که هم‌اکنون کنکور دارد را نداشته باشد. مثلا شما سؤالات را تشریحی کنید، دست افراد می‌افتد و در این صورت امکان تقلب بالاست.

عضو ناظر مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو ‌گفت: یکی از بحث‌های اساسی که مردم دارند از آن آسیب می‌بینند سهمیه‌های کنکور است و من روی این موضوع از طرف کمیسیون آموزش مأمور شده‌ام که راهکاری بیندیشم تا سهمیه‌ها به سمت عدالت برود. تا می‌گوییم عدالت در سهمیه، نباید ذهنیت به سمت حذف سهمیه شهدا، جانبازان و ایثارگران برود بلکه سهمیه‌های بسیار مختلفی با روش‌هایی که حتی معلوم نیست چگونه اجرا می‌شوند، وجود دارد که اگر این‌ها اصلاح شوند خیلی از دغدغه‌های مردم و داوطلبان در بحث کنکور رفع می‌شود.

وی گفت: حذف کنکور در شرایطی امکان‌پذیر خواهد بود که روش جدید عادلانه برگزار شود و افراد براساس شایستگی، سلامت، توان علمی و هوش وارد مراکز آموزش عالی شوند.


شماره خبر 65108 - 2020/08/09
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com