بدون دیدگاه
2017/03/28 - 13:11

سومین آبشار مرتفع استان گیلان

آبشار ویسادار، نگینی در دل جنگل های گیلان

آبشار ویسادار از زیباترین آبشارهای کشور است که همچون نگینی در دل جنگل های زیبای گیلان می‌درخشد. به گزارش خبرراست:  آبشار ویسادار از زیباترین آبشارهای ایران و سومین آبشار مرتفع استان گیلان است. این آبشار در زبان محلی تالشی به معنی « سایه درخت بید » است که در ۱۵ کیلومتری شهر پره سر در […]

آبشار ویسادار از زیباترین آبشارهای کشور است که همچون نگینی در دل جنگل های زیبای گیلان می‌درخشد.

به گزارش خبرراست:  آبشار ویسادار از زیباترین آبشارهای ایران و سومین آبشار مرتفع استان گیلان است.

این آبشار در زبان محلی تالشی به معنی « سایه درخت بید » است که در ۱۵ کیلومتری شهر پره سر در شهرستان رضوانشهر واقع شده و جلوه ای از آفرینش طبیعت در منطقه است.

صدای پرندگان و شرشر آب و نور خورشید که از لابه لای شاخ و برگ درختان به زمین می‌تابد منظره ای فوق العاده به وجود آورده که کم نظیر است. البته زیبایی های این پدیده طبیعی آنقدر زیاد است که نمی‌توان وصفش کرد و به قولی آبشار ویسادار را باید دید، نه اینکه راجع به آن نوشت.

ابهت این پدیده طبیعی برای هر بیننده جالب و جذاب است به ویژه وقتی از پایین به این آبشار نگریسته می‌شود با ابهت و زیبایی صد برابر آبشار ویسادار مواجه می‌شوی، صدای ریزش آب از ارتفاع حدود ۲۰ متری و نیم دایره ای که آب در دل سنگ و صخره برای رسیدن به دریا ایجاد می‌کند، دیدنی است.

مسیر ۱۵ کیلومتری رسیدن به این آبشار که به موازات رودخانه زیبا و پر آب آبویار و از میان جنگل های راش عبور می‌کند و همراه با نوای بلبلان و آبشارهای کوچک رودخانه بهشت را در ذهن تداعی می‌کند.

با این وصف زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان گیلان به حدی است که نه با نوشتن قابل توصیف است و نه با دیدن چون طبیعت به گیلان چنان جاذبه‌ای داده که حتی دیدن تعداد کمی از این جاذبه‌ها در سالهای متوالی برای جهانگردان و ایرانگردان امکانپذیر نیست.

برای دیدن این آبشار و استفاده از زیبایی های منطقه و آبشار از رشت باید به طرف آستارا حرکت کرده و از میدان آبشار پره سر رضوانشهر به سمت غرب و کوه های تالش ۱۵ کیلومتر ادامه مسیر داد و پس از عبور از روستاهای زیبای صیقل سرا و مازوپشته و آبویار به این آبشار زیبا رسید.

آبشار ویسادار دار یکی از همین مکان های دیدنی و البته ناشناخته کشور است که به گفته اهالی منطقه توسط خود گردشگران کشف و معرفی شده است.


شماره خبر 638 - 2017/03/28
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com