بدون دیدگاه
2020/04/24 - 5:57

کسی جز ما مقصر رفتار ناپسند سحر قریشی است؟!

بزرگ کردن مجازی چند بازیگر و طی شدن ره صدساله در یک‌شب برای برخی افراد توسط ما مردم صورت می‌گیرد. آیا هنوز قبول نداریم که این رفتار اجتماعی ما سبب بروز چنین اتفاقاتی می‌شود؟!

به گزارش خبر راست و به نقل از غیرمنتظره، در روزهای اخیر انتشار ویدئویی از سحر قریشی بازیگر پرحاشیه سینما در فضای مجازی با واکنش‌های مختلفی همراه شده است. از سویی سحر قریشی در پاسخ به انتقادات مدعی شده است که افراد زیادی به او می‌گویند از ایران برو و با شنیدن کلمه «برو» از یک پاکبان زحمتکش از جمله‌ی «فقط همین مونده این بهم بگه برو» استفاده کرده است!

فارغ از آنکه این ادعای قریشی صحت دارد یا خیر و یا اینکه اصلاً او چه آش دهان‌سوزی در سینما بوده که سینمای خارج از ایران او را صدا می‌زند؟ موضوعی که باید به آن توجه کنیم رفتار خودمان است که باعث رویش اصطلاحاً سلبریتی‌هایی در کشور می‌شود که دچار خودبزرگ‌بینی می‌شوند.

هیچ شکی در ناپسند بودن اقدام صورت گرفته توسط سحر قریشی وجود ندارد، اما بهتر است امروز خودمان را قضاوت کنیم. راستی! ما هنگام صبح وقتی از کنار پاکبان محله رد می‌شویم یک خسته نباشید به او می‌گوییم؟ تا به امروز چند بار با ماشین شخصی خودمان پاکبان خسته‌ای که کنار خیابان ایستاده را سوار کرده‌ایم؟ یا اصلاً اگر در تاکسی یک پاکبان کنار دستمان بنشیند آیا رفتاری غیرمحترمانه انجام نمی‌دهیم؟ این‌ها همان دردی است که جامعه ما با آن مواجه است. ما همان افرادی هستیم که حاضر نیستیم ریالی عوارض پرداخت کنیم و در عوض فریاد وامصیبتا سر می‌دهیم که چرا پاکبان‌ها شب عید بدون حقوق به خانه رفته‌اند؟

بله، ما همان افراد قدرنشناسی هستیم که نمی‌دانیم پاکبان‌ها با نظافت محیط اطرافمان حافظ جانمان هستند. درست در همان روزهایی که دنیا با ویروسی به نام کرونا درگیر شده است، این پاکبان‌های شریف شهرهایمان هستند که جان خود را کف دست گرفته و بی‌مبالاتی‌های ما را از روی زمین پاک می‌کنند.

از این‌ها نیز اگر بگذریم بازهم خطا از ماست. بزرگ کردن مجازی چند بازیگر و طی شدن ره صدساله در یک‌شب برای برخی افراد توسط ما مردم صورت می‌گیرد. آیا هنوز قبول نداریم که این رفتار اجتماعی ما سبب بروز چنین اتفاقاتی می‌شود؟!


شماره خبر 60957 - 2020/04/24
برچسب‌ها:
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com