بدون دیدگاه
2020/04/18 - 10:45

ماجرای معدوم کردن جوجه‌های یک روزه و هزار و یک سوال/ نبودن دان؟ خسارت از بیمه؟ افزایش قیمت مرغ؟

.

به گزارش خبر راست، به نقل از رشت۲۰، انتشار چند ویدئو در خصوص معدوم سازی جوجه های یک روزه با واکنش های بسیار زیادی همراه بود. واکنش هایی منفی که بیشتر جنبه حمایت از حقوق حیوانت را در بکگراند خود داشت. اما ماجرا فقط به همین واکنش ها ختم نمی شود.

با ترند شدن ویدئوهای زنده به گور کردن جوجه های یک روزه پرسش های فراوانی در خصوص چرایی این اتفاق مطرح شد. پرسش هایی که هر یک نشان از آن داشت که در پشت پرده این معدوم کردن خبرهایی هست!

نبودن دان؟!

اولین بهانه برای این جنایت از سوی برخی منابع نبودن دان عنوان شد. بهانه ای که نمی تواند اصلاً قانع کننده باشد. سال هاست در کشور معضلی بزرگ به نام تحریم وجود دارد و همگان با راه های برون رفت از آن آشنا هستند. اگرچه در ماه های اخیر با توجه به شیوع ویروس کرونا این حلقه تنگ تر شده است، اما نمی توان ادعای نبودن دان را برای معدوم کردن این حجم از جوجه های یک روزه پذیرفت.

خسارت از بیمه؟

اسکان نیوز از قول یکی از مطلعین چرایی زنده به گور کردن جوجه های یک روزه نوشته است: بنده توفیقی حاصل شد تا مدتی با یکی از دوستان مرغدار بصورت مشارکتی در پرورش مرغ گوشتی مشغول شوم با توجه به هر۴۵ روز نیاز به جوجه یک روزه همیشه هنگام خرید جوجه مشکل داشتیم چون که مراکز فروش جوجه همیشه تولیدات را بیمه میکردند بعلت اینکه قیمت جوجه پایین نیاید لازم به توضیح در زمانی جوجه یک روزه حدود ۴۰۰ تومان شد ما به همراه چند تن راضی به پرداخت ۷۰۰ تومان شدیم و ما قسمتی از تولید آن روز را می‌خواستیم ندادند و در مقابل نگاه دکتر دامپزشکی جوجه ها را معدوم کردند!

بعد متوجه شدم راضی به قیمت پایین دادند نیستن چه برسد که رایگان بدهند چون خیلی بیشتر از پول قیمت روز بازار را از بیمه میگیرند! و هم باعث کمبود جوجه جهت کمبود عرضه میشوند!

این می تواند دلیل منطقی تری برای اقدام اخیر پیرامون معدوم کردن جوجه های یک روزه باشد.

افزایش قیمت مرغ؟

وصل بودن زنجیروار موضوع دریافت خسارت از بیمه و افزایش قیمت مرغ کار را غم انگیزتر میکند. در واقع دلالان گرانی مرغ در بازار با یک تیر دو نشان می زنند. از یک طرف بیمه خسارات وارد شده را پرداخت می کند و از سوی دیگر قیمت مرغ در بازار به میزان مد نظر آنان میرسد.

اما حالا چرا مرغ باید گران شود؟ نزدیک بودن به ماه مبارک رمضان در کنار کاهش شدید نرخ مرغ روز در بازار به علت شیوع ویروس کرونا دلیلی ناعادلانه اما نزدیک به واقعیت برای چنین اقدام غم انگیزی است.


شماره خبر 60574 - 2020/04/18
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com