بدون دیدگاه
2020/04/11 - 14:07

نامه برخی سینماگران برای آزادی متهم بانک سرمایه که امضاهایش یک به یک تکذیب می‌شود!

گروه کوچکی از اهالی سینما و چند منتقد سینما، نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه ارسال کردند که ضمن تمجیدهای گسترده از سرمایه گذار سریال شهرزاد و چند فیلم سینمایی دیگر، خواستار آزادی او به بهانه کرونا شده بودند؛ نامه‌ای که از زمان انتشار رسمی‌اش با ریزش امضا مواجه بوده و اسامی که امضاهایشان ذیل این نامه درج شده بود، یک به یک امضای این نامه را رد کردند.

به گزارش خبر راست، پس از آنکه دادگاه بانک سرمایه، علنی برگزار شد، در چندین جلسه که جزئیاتش در خبرگزاری صداوسیما و خبرگزاری قوه قضاییه منتشر شد، ابعاد چندصد میلیارد تومانی پرونده محمد امامی مشخص شد و بدین سان بسیاری از هنرمندانی که تاکید می‌کردند تا زمان رسیدگی قضایی به پرونده این شخص، نباید درباره او بدگمانی کردند، سکوت در پیش گرفتند؛ اما اکنون با شیوع کرونا، برخی از آنها پای نامه‌ای را امضا کرده‌اند که اسباب رسوایی است.

نامه برای آزادی سرمایه گذار سریال شهرزاد که امضاهایش یک به یک تکذیب می‌شود!

در این نامه تمجیدآمیز از محمد امامی با الفاظی یاد شده که انگار درباره یک قهرمان ملی سخن به میان آمده و در نهایت خواستار آزادی موقت او شده‌اند. نقدهای گسترده به چنین نامه نگاری، منجر به واکنش سریع برخی از سینماگرانی شد که نامشان در ذیل این نامه به رئیس قوه قضاییه درج شده بود؛ سینماگرانی که به دبیر فرهنگی «تابناک» گفته‌اند چنین نامه‌ای را امضا نکرده‌اند و بدون اخذ تاییدیه و امضای آنها، نامشان ذیل این نامه عجیب درج شده است.

نامه برای آزادی سرمایه گذار سریال شهرزاد که امضاهایش یک به یک تکذیب می‌شود!

با وجود آنکه نام محسن تنابنده در لیست نهایی و رسمی منتشر شده ذیل این نامه نبود، او امضای چنین نامه‌ای را تکذیب کرد. سپس نوبت به مهران احمدی رسید که در گفت و گو با دبیر فرهنگی «تابناک»، این موضوع را رد کند. احمدی شفاف گفت: «نامه برای من را فرستادند و من گفتم اگر بحث کرونا است، این بحث‌های فرهنگی و اینها چیست؟ قرار شد متن نامه را تغییر دهند و بیاورند تا نظر بدهم. نیاوردند و اسم من را سرخود ذیل نام قرار دادند. اگر من امضایی کردم بیاورند. تکذیب می‌کنم. من نامه‌ای برای محمد امامی امضا نکرده‌ام.»

نامه برای آزادی سرمایه گذار سریال شهرزاد که امضاهایش یک به یک تکذیب می‌شود!

روح الله حجازی، کارگردان سینما نیز که نامش در کنار مهران احمدی در ذیل متن رسمی به عنوان یکی از ۴۶ امضاکننده منتشر شده، در گفت و گویی با «تابناک» تاکید کرد: «قرار بود متن را برای من بفرستند تا بررسی کنم اما چیزی برای من نفرستادند. بنابراین من چیزی را امضا نکردم و امضای چنین نامه‌ای (نامه برای محمد امامی) را تکذیب می‌کنم. اگر امضایی وجود دارد، لطفاً منتشر کنند.»

نامه برای آزادی سرمایه گذار سریال شهرزاد که امضاهایش یک به یک تکذیب می‌شود!

همچنین مهدی کرم پور، دیگر کارگردان سینما، که نام او نیز در میان امضاکنندگان نامه قرار داده شده بود، در متنی ضمن تکذیب امضای چنین نامه‌ای نوشت: «مدتى است دلخور به گوشه دیگرى از دنیا آمده‌ام. نه وارد حاشیه سینماى ایران مى شوم نه دوست دارم دنبال کنم. در سیاهه اى نام خود را دیدم. دلیلش را نمى‌دانم. شاید دوستى در غیابم گذاشته یا دشمنى به عمد یا سهوى است و اشتباهى. به هر حال از کلیت ماجرا بى اطلاعم. از کسى هم درخواستى ندارم. یا حق»

در شرایطی که عاملان تنظیم، جمع آوری امضا و انتشار این نامه «رسما» اعلام نشده‌اند، شنیده‌های «تابناک» حکایت از آن دارد که برخی دیگر از سینماگرانی که نامشان پای این نامه درج شده، منکر چنین امضایی هستند و احتمالاً در بیست و چهار ساعت آینده، امضای چنین نامه‌ای را تکذیب می‌کنند؛ اتفاقی که اعتبار چنین نامه‌ای عجیب و تکان‌دهنده‌ای را بیش از پیش مخدوش می‌سازد.


شماره خبر 60266 - 2020/04/11
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com