بدون دیدگاه
2020/04/04 - 0:00

از بنیانگذار تابلوی روزشمار در سراوان تا خالق توصیه دود دادن اسپند برای مقابله با کرونا! سه گزینه فرمانداری رشت چه کسانی هستند؟

 به گزارش خبر راست، به نقل از رشت۲۰، شنیده ها حکایت از آن دارد که با توجه به بازنشستگی میرشمس مومنی زاده از ۸ فروردین ماه که از آن یک هفته نیز گذشته است، گزینه های مختلفی برای تصدی بر کرسی فرمانداری شهرستان رشت به عنوان مرکز استان گیلان مطرح شده است. از همین رو […]

 به گزارش خبر راست، به نقل از رشت۲۰، شنیده ها حکایت از آن دارد که با توجه به بازنشستگی میرشمس مومنی زاده از ۸ فروردین ماه که از آن یک هفته نیز گذشته است، گزینه های مختلفی برای تصدی بر کرسی فرمانداری شهرستان رشت به عنوان مرکز استان گیلان مطرح شده است.

از همین رو به بررسی گزینه های فرمانداری شهرستان رشت می پردازیم.

۱- سیروس شفقی، از بنیانگذاری تابلوی روزشمار در سراوان تا ردصلاحیت به عنوان شهردار کرج

در خصوص سیروس شفقی به عنوان یکی از گزینه های مدنظر و البته پرشانس تصدی بر فرمانداری شهرستان رشت صحبت می شود. هرچند که نگاه به گذشته آنقدر وی را با نکات منفی روبرو می کند که نمی توان به این جمله ی پرشناس چندان تکیه کرد!

شفقی که در کارنامه خود عضویت در شورای شهر تالش، شهرداری تالش، فرمانداری آستارا، فرمانداری رشت، فرمانداری کرج و فرمانداری لنگرود را دارد، با علامت سوال های بسیاری در عملکرد خود مواجه بوده است. یکی از سوالات مهم در خصوص شفقی “تعهد به جایگاه” توسط اوست، جایی که شفقی در گذشته در این آزمون رد شده است.

فرماندار سابق رشت در زمان فرمانداری کرج به عنوان گزینه شهرداری کرج ثبت نام کرد و توانست ۹ رای از اعضای شورای شهر کرج به دست بیاورد اما تایید صلاحیت وی از سوی وزارت کشور احراز نشد. آیا در چنین شرایطی می توان بازهم به شفقی اعتماد کرد و کرسی فرمانداری مرکز استان گیلان را در اختیارش قرار داد؟! آیا او بازهم فیلش یاد هندوستان نمی کند و به یکباره و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، کرسی فرمانداری را ترک نمی کند؟!

سیروس شفقی پیش از این نیز همانطور که گفته شد سابقه فرمانداری شهرستان رشت را در کارنامه دارد، اما از وی عملکرد چندان خاص و موفقی به یادگار نمانده است. از سوی دیگر انتصاب مجدد شفقی به عنوان فرماندار شهرستان رشت یک تکرار و عقب گرد محسوب می شود و طبیعتاً استاندار گیلان باید توجه ویژه ای به چنین موضوعاتی نیز داشته باشد.

۲- اسماعیل میرغضنفری، از توصیه به دود کردن اسپند برای مقابله با کرونا تا عملکرد ضعیف در برف بهمن ماه لاهیجان

از اسماعیل میرغضنفری نیز به عنوان یکی دیگر از کاندیداهای تصدی بر فرمانداری شهرستان رشت نام برده می شود. وی چندی پیش بود که با شیوع ویروس کرونا اظهار نظری باورنکردنی را مطرح کرده بود و مدعی شده بود که مردم مکان زندگی خود را با اسپند دود دهند!

حالا اما از تجویز اسپند دود دادن قرار است اسماعیل میرغضنفری تبدیل به یکی از کاندیداهای تصدی بر کرسی فرمانداری شهرستان رشت به عنوان مرکز گیلان باشد! نکته جالب تر اینکه عملکرد فرماندار فعلی شهرستان لاهیجان در بارش برف بهمن ۹۸ اصلاً قابل قبول نبوده و حالا از او به عنوان یکی از گزینه های فرمانداری رشت نام برده می شود.

۳- علی فتح الهی، از انصراف به عنوان فرماندار و سودای بهارستان تا عدم احراز صلاحیت در مرحله نخست تایید صلاحیت های انتخابات

علی فتح الهی فرماندار پیشین صومعه سرا نیز دیگر فردی است که به عنوان یکی از گزینه های تصدی بر فرمانداری شهرستان رشت از او نام برده می شود، فتح الهی چند ماه پیش از ثبت نام انتخابات مجلس از سمت خود در فرمانداری صومعه سرا استعفا داد تا آماده رقابت سنگین بهارستان شود. در ابتدا از وی به عنوان یکی از کاندیداهای احتمالی در شهرستان صومعه سرا نام برده می شد اما وی در نهایت تصمیم گرفت از حوزه انتخابیه تالش بزرگ وارد عرصه انتخابات مجلس شود. اتفاقی که البته با دو سد بزرگ پیش راه او همراه بود. نخستین موضوع عدم احراز صلاحیت فتح الهی در انتخابات مجلس یازدهم برای مرحله نخست تایید صلاحیت ها که او را از روند انتخابات بسیار عقب انداخت و سد دوم حضور حسن محمدیاری برادر بهمن محمدیاری نماینده سابق تالش بزرگ در عرصه انتخابات بود.

حال اما از فتح الهی نیز به عنوان یکی از گزینه های فرمانداری شهرستان رشت نام برده می شود! موضوعی که البته بیشتر گفته می شود به دلیل برخی رایزنی ها توسط یکی از نمایندگان مجلس است.

 


شماره خبر 59850 - 2020/04/04
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com