به گزارش خبر راست، احسان علیخانی با اشاره به ثبت نام تعداد زیادی از مخاطبان به عنوان تماشاگر برای حضور در برنامه در عین حال گفت: چندین هزار مخاطب برای تماشای استعداد شرکت‌کنندگان ثبت نام کرده‌اند که در حال حاضر امکان ضبط برنامه وجود ندارد.

او افزود: برنامه‌هایی هم که از راستی‌آزمایی شرکت‌کنندگان پخش می‌شود دی‌ماه ضبط شده و در بهمن‌ماه تنها ضبط شش قسمت با حضور داوران و شرکت‌کنندگان صورت گرفته است.

علیخانی با بیان این‌که ویروس کرونا بزرگترین ضربه را به ضبط و تولید «عصر جدید» زده است، گفت: حتماً سلامتی تماشاگر و عوامل مهمترین موضوع است و با شیوع این ویروس و ابلاغ وزارت بهداشت، ضبط ما متوقف شد و هرچه شما خواهید دید، چه مرحله راستی‌آزمایی و چه مسابقه اصلی، اواخر دی‌ماه و اوایل بهمن‌ماه ضبط شده است. فقط دو قسمت بدون تماشاگر ضبط کرده‌ایم که مطلوب ما نیست و منتظریم تا ببینیم که با رعایت و همت همگی چه زمانی شرایط عادی خواهد شد تا با حضور مخاطبان به کار ادامه بدهیم.

او در ادامه تاکید کرد: کرونا مهم‌ترین آزمون برای تک تک ماست؛ ترسناک نیست، ولی کاملاً جدی است. رعایت و به شدت مراقبت کنیم.

علیخانی افزود: طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، توصیه مدیران شبکه سه سیما و نگرانی عوامل «عصر جدید» تصمیم بر آن شد تا ضبط برنامه موقتاً متوقف شود.

احسان علیخانی در پایان توصیه کرد: از ویروس کرونا نترسید، اما جدی بگیرید و مراعات کنید و در صورتی که کار ضروری ندارید از منزل بیرون نروید.