بدون دیدگاه
2020/01/13 - 12:52

مدیرکل هواشناسی گیلان؛

بازگشت هوای بارانی به گیلان/دمای هوا ۳ تا ۵ درجه کاهش می یابد

روند افزایش دما تا پایان هفته در گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان از بازگشت هوای بارانی به این استان از امروز خبر داد و گفت: برای این مدت کاهش ۳ تا ۵ درجه ای دمای هوا و آبگرفتگی معابر پیش بینی شده است. به گزارش خبر راست، محمد دادرس با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، گفت: با نفوذ تدریجی امواج ناپایدار از […]

مدیرکل هواشناسی گیلان از بازگشت هوای بارانی به این استان از امروز خبر داد و گفت: برای این مدت کاهش ۳ تا ۵ درجه ای دمای هوا و آبگرفتگی معابر پیش بینی شده است.

به گزارش خبر راست، محمد دادرس با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، گفت: با نفوذ تدریجی امواج ناپایدار از امروز به منطقه از ساعات ابتدایی صبح شاهد بارش باران و وزش باد در برخی از نقاط استان هستیم.

وی با بیان اینکه در این مدت برای اکثر مناطق استان گیلان بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات نیز بارش برف پیش بینی شده است، گفت: در روز سه شنبه همین وضعیت ادامه داشته و به تدریج از غرب استان شاهد کاهش ابر خواهیم بود.

دادرس در ادامه با اشاره به اینکه هوای استان گیلان برای امروز نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات نیز بارش‌ها به صورت برف پیش بینی شده است، گفت: برای روز سه شنبه نیز آسمان استان ابری تا نیمه ابری همراه به مه صبحگاهی و بارش برف در ارتفاعات پیش بینی شده است.

وی ارتفاع موج دریا برای امروز و فردا بین دو تا سه متر پیش بینی شده است، تصریح کرد: دریا برای انجام فعالیت‌های مرتبط با دریانوردی مناسب نیست.

دادرس همچنین با اشاره به اینکه احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها دور از انتظار نیست، ادامه داد: اداره کل هواشناسی گیلان اخطاریه‌ای در این زمینه صادر کرده و از دستگاه‌های مربوطه اعم از مدیریت بحران، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، شرکت‌های آب و برق، راه و شهرسازی، آتش نشانی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بنادر و دریانوردی، پلیس راه و نیروی انتظامی ابلاغ و خواسته شده تا تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

وی در ادامه از رانندگانی که قصد تردد از جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های برف گیر را دارند زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.


شماره خبر 55054 - 2020/01/13
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com